Lielbritānijas policisti ieradušies Latvijā izmeklēt Zaļkalna lietu

Lielbritānijas policisti vakar ieradušies Rīgā saistībā ar britu pusaudzes pazušanas lietu, kurā aizdomās turētais ir Latvijas pilsonis Arnis Zaļkalns,  apliecināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Toms Sadovskis.

2014. gada 24. septembrī 18:32

Sadovskis atturējās komentēt, vai britu likumsargu ierašanās nozīmē to, ka Zaļkalns varētu atrasties Latvijā. Pagaidām nav zināms, cik ilgi Lielbritānijas policisti atradīsies Latvijā, turklāt policijas pārstāvis arī nekomentēja, ko briti darīs Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sadovskis vēlreiz atgādināja iepriekš pausto, ka Valsts policija jau kopš pagājušās nedēļas sadarbojas ar britu kolēģiem. Ņemot vērā, ka iespējamais noziegums ir smags un varētu būt cietusi pusaudze, sadarbība un britu policijas atbalstīšana patlaban ir viena no galvenajām prioritātēm. Viņš arī piebilda, ka jautājumus par šīs lietas virzību drīkst komentēt tikai procesa virzītājs – britu policija.

Jau ziņots, ka 41 gadu vecais Zaļkalns tiek turēts aizdomās saistībā ar 14 gadus vecās pusaudzes Alises Grosas pazušanu.

Par Zaļkalna atrašanās vietu nav nekādu ziņu kopš 3.septembra, savukārt Grosa ir pazudusi kopš 28.augusta. Viņa pēdējo reizi redzēta uz ietves pie Granjuniona kanāla videonovērošanas kameru uzņemtā video. Arī Zaļkalnu videonovērošanas kameras fiksējušas tajā pašā vietā, kur meiteni, tikai apmēram 15 minūtes vēlāk. Dažas dienas pēc Grosas pazušanas strādnieki kādā patiltē atrada meitenes mugursomu, kurā atradās Alises apavi un apakšveļa.

Pazudušās Grosas meklēšanas operācija ir lielākā, kādu Londona pieredzējusi kopš 2005.gada 7.jūlija terora aktiem Londonas metro un autobusā.

Londonā Zaļkalns dzīvoja kopā ar draudzeni un abu bērnu. Zaļkalna ģimene viņu pēdējo reizi redzēja mājās 3.septembra vakarā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zaļkalns notiesāts par savas sievas nogalināšanu deviņdesmito gadu beigās Rīgā. Saistībā ar šo noziegumu viņš nonāca apcietinājumā 1997.gada 9.jūlijā, bet notiesāts tika nepilnu gadu vēlāk. Par slepkavību un arī neatļautu ieroča glabāšanu tiesa Zaļkalnam piesprieda astoņu gadu cietumsodu, bet viņš no ieslodzījuma atbrīvots pirms termiņa pēc septiņu gadu cietumsoda izciešanas.

Pāris gadus pēc iznākšanas no cietuma Zaļkalns pārcēlās uz Lielbritāniju un tur sāka strādāt celtniecībā. 2009.gadā viņu Lielbritānijā arestēja par 14 gadus vecas pusaudzes sazāļošanu un nepiedienīgu uzmākšanos, tomēr vēlāk lieta izbeigta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm