tv3.lv

Nežēlība Jelgavas pusē! Varmākas vientuļniekus piekāva, izmantojot koka nūjas un kastetes

Filmas cienīgs sižets, kas pilns ar nežēlastību un kāda iedomām, ka var atļauties pret citiem izturēties kā pret vergiem. Valsts policija Jelgavas novadā aizturējusi septiņas personas aizdomās par cilvēku nolaupīšanu un turēšanu nebrīvē trīs gadu garumā.

2017. gada 30. janvārī 20:49

Par kriminālpolicijas aizturēto grupējumu gribas teikt, ka viņu nozieguma scenārijs aizgūts no filmas Emīla nedarbi, ņemot par piemēru nabagmājas komandanti. Tikai tas viss ir daudz zemiskākā izpildījumā un ar vairākiem pašlabuma tīkotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par 59 gadus veco vīrieti, kas Jelgavas novadā izveidoja organizētu grupu, kurā darbojās 4 vīrieši un 3 sievietes, brīnās pat Valsts policijas darbinieki. Cilvēkus ar zemiem ienākumiem grupējums apgādāja ar alkoholu un cigaretēm, ko realizēja par salīdzinoši augstām cenām.

Brīdī, kad klienti vairs nespēja samaksāt par pirkumu, deva to uz parādu. Pēcāk jau pieprasot pamatīgi lielu rēķinu, kuru pircēji nebija spējīgi atmaksāt.

Drīz vien cietušie jau vairs nesaprata, par ko maksā. No pabalsta līdz pabalstam viņi tika, tā teikt, dzirdīti ar alkoholu un turēti ieslodzījumā – vietā, ko paši noziedznieki sauca par pansionātu. Tajā cilvēki tika turēti gan ziemā, gan vasarā bez iespējām tikt pie ūdens, elektrības, kanalizācijas vai normālas pārtikas.

Par cietušajiem ir atzītas 16 personas, bet Juris Staļģevics uzskata, ka to skaits noteikti ir lielāks. Daudzi nopratinātie nevēlējās sevi ierindot cietušo kārtā. Iespējams, kaunoties par notikušo un vēl joprojām baidoties no pāridarītājiem. Par nepaklausīšanu “pansionāta” iemītniekus piekāva, izmantojot koka nūjas, kastetes un pat aizvedot un iekaustot mežā.

Par upuriem izvēlēti vientuļi cilvēki bez tuviem ģimenes locekļiem, kam lūgt palīdzību.

Grupējums kopumā nodarbojās ar naudas izspiešanu, nelegālā alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecību, personu nolaupīšanu, turēšanu nebrīvē un vēl citiem smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem, par ko tagad nāksies atbildēt un pavadīt aiz restēm vairākus garus gadus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm