No antisanitāriem apstākļiem Rīgā izņemts trīs gadus vecs puisēns

No antisanitāriem apstākļiem Rīgā kārtībsargi izņēmuši trīs gadus vecu puisēnu, informē Rīgas pašvaldības policija.

2017. gada 2. februārī 15:53

1. februāra pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policisti saņēma informāciju no Rīgas sociālā dienesta darbiniekiem par kādu trīs gadus vecu puisēnu, kurš uzturas antisanitāros apstākļos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ierodoties notikuma vietā, sastapts kāds vīrietis, kurš tobrīd devās prom no notikuma vietas. No klātesošajiem noskaidrots, ka vīrietis ir bērna tēvs. Policisti vīrieti apturēja un aicināja atgriezties dzīvoklī, lai noskaidrotu visus apstākļus.

Foto: mazā puisīša dzīves apstākļi

Mājvietā sociālā dienesta darbinieces norādīja uz bērna māti, kura ir Ventspils sociālā dienesta darbinieku redzeslokā. Pirms vairākām dienām viņas trīs gadus vecajam dēlam bijusi ieplānota operācija, taču sieviete bērnu uz ārstniecības iestādi nav aizvedusi, bet atbraukusi uz Rīgu ciemos pie bērna tēva.

Uztraucoties par zēna veselības stāvokli, Ventspils sociālā dienesta darbinieki sazinājušies ar galvaspilsētas sociālā dienesta darbiniekiem un lūguši apsekot tēva dzīvesvietu, lai noskaidrotu puisēna pašreizējos uzturēšanās apstākļus, kā arī lai pārliecinātos par viņa veselības stāvokli.

Apsekojot bērna dzīvesvietu, konstatēta neliela dzīvojamā telpa, kurai uz grīdas esošie paklāji bija netīri un slapji, bet koplietošanas grīdu klāja urīns un izkārnījumi. Savukārt uz istabas griestiem bija lieli pelējuma traipi un zirnekļu tīkli. Telpā bija jūtams spēcīgs urīna, izkārnījumu un pelējuma smārds.

Abiem vecākiem veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā noskaidrots, ka bērna māte ir 0,8 promiļu reibumā, savukārt tēvs – 1,26 promiļu reibumā. Sieviete skaidroja, ka bērnu nav nogādājusi ārstniecības iestādē uz nepieciešamajām procedūrām, jo vēlējusies vizīti pārcelt uz citu datumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā, ka bērnam bija pasliktinājies veselības stāvoklis, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri puisēnu hospitalizēja.

Sagatavots lēmums par bērna nošķiršanu no ģimenes. Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai un Rīgas bāriņtiesai izvērtēšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm