Ādažos nozog 15 000 vērtu Otrā pasaules kara laika džipu

Kāda ģimene Ādažos aiz aizslēgtām durvīm turēja Otrā pasaules kara laika džipu, kas bija gandrīz atjaunots tiktāl, lai būtu braukšanas kārtībā. Pirms pilnīgas restaurācijas vēsturisko transportlīdzekli paspēja piesavināties zagļi, un šobrīd gan īpašnieki, gan policija aktīvi cenšas noskaidrot retro automašīnas atrašanās vietu.

Šorīt kāda ģimene no Ādažu novada atklāja nepatīkamu faktu. Viņu privātīpašumā tikusi uzlauzta garāža un izzagta lolota retro automašīna. Tās vērtība sasniedz 15 000 eiro, neskaitot ieguldīto darbu un sentimentālo vērtību.

“”Jeep Willy” 1943. gada, restaurēts, varētu teikt, gandrīz ejošā stāvoklī. Trūka pāris detaļas, kas būtu jānomaina,” automašīnu raksturo tās īpašniece Ineta.

Ņemot vērā, ka ar automašīnu pabraukt īsti nevarēja, zagļi tomēr atklājuši noslēpumainu veidu, kā to nogādāt viņiem izdevīgā vietā.

Iesniegums ir nodots policijai, un īpašnieki lolo cerību, ka spēkrats drīz atgriezīsies viņu garāžā. Ja jums ir zināma retro džipa atrašanās vieta, zvaniet policijai pa tālruņa numuru 110. Izrādās, – šis gads kopumā automašīnu zagļiem bija visražīgākais “darba periods” kopš 2019. gada. Šovasar tikai jūlijā vien nozagti aptuveni 30 spēkrati, kas veido antirekordu likumsargu statistikā. Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki vēl cenšas noskaidrot, kāpēc tā.

Policija aicina spēkratu īpašniekus īpaši piedomāt, kur novietot un kā aizsargāt savu īpašumu. Neapšaubāmi, pēkšņā garnadžu aktivitāte tik ātri vis nerimsies. Retro džipa nozagšana ir visai rets zagļu guvums, taču iepriekšējos trīs gadus visapdraudētākie bija aptuveni desmit gadus veci “BMW”, “Audi” un “Volkskwagen” marku modeļi. Šogad zagļiem iepatikušās arī automašīnas, kas tikko izbraukušas no salona.

Pārsvarā par zādzībām atbildīgi noziedzīgi grupējumi, kas bāzējoties tepat, Latvijā. Piesavinoties jaunākos automašīnu modeļus, nepieciešamas jaunākās uzlaušanas ierīces un tehnoloģijas, kas var izmaksāt pat līdz 60 000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm