tv3.lv

Aizbildinoties ar vēlmi iedzer tēju, vīrietis iekļūst pensionāres mājā un aplaupa viņu

13. martā Valsts policija saņēma izsaukumu uz kādu privātmāju Rīgā, Ziepniekkalnā, saistībā ar 1943. gadā dzimušas sievietes aplaupīšanu, informē Valsts policija.

2019. gada 21. martā 14:20

Noskaidrots, ka kamēr sieviete bija mājās viena pati, pie durvīm piezvanījis viņas paziņa, apgalvojot, ka atnācis iedzert tēju. Nekā ļaunu nedomādama, sieviete viņu ielaidusi mājoklī. Sākotnēji abi sēdējuši pie tējas tases, taču sarunas ievirzījušās pavisam citā gultnē nekā gaidīts – vīrietis kļuvis agresīvs un sācis draudēt ar nazi, pieprasot kundzei noņemt rotaslietas un atdot tās viņam. Taču ar to ļaundarim nav bijis gana, proti, viņš nolaupījis ne vien dārglietas, bet arī mobilo telefonu un maku ar naudu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr saimniece nav bijusi ar pliku roku ņemama. Viņa pateikusi, ka arī garāžā esot vērtīgas lietas, tādējādi iegūstot iespēju atslēgt mājas durvis un izkļūt ārā. Atslēgusi durvis, sieviete sākusi skaļi saukt pēc palīdzības. Tas nobiedējis laupītāju un viņš aizbēdzis, līdzi paņemot jau iegūtās mantas.

Drīz vien mājās atgriezusies otra iemītniece, kura, uzzinot par notikušo, izsaukusi policiju.

Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti uzsāka nozieguma izmeklēšanu. Noskaidrojot aizdomās turētā 1979. gadā dzimušā vīrieša atrašanās vietu, nākamajā dienā pēc nozieguma likumsargi viņu aizturēja. No viņa tika atsavināts nolaupītais mobilais telefons.

Policisti ir atguvuši arī nolaupītās rotaslietas, kuras ļaundaris jau bija paspējis pārdot.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pie vīrieša laupīšanas laikā atradusies līmlente, ar ko viņš grasījies aizlīmēt muti cietušajai gadījumā, ja viņa mājā būtu sākusi kliegt.

Jāpiemin, ka vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm