tv3.lv

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

2021. gada 15. oktobrī 22:40

Pēdējā mēneša laikā arvien biežāk tiek ziņots par gadījumiem, kad ar tukšām kannām apbruņojušies garnadži nolej degvielu no nepieskatītas traktortehnikas, vēsta “Degpunktā”.

Netālu no Kākciema Ropažu pusē kāds strādnieks visu rītu cītīgi darbojās mežā, un ap vienpadsmitiem izlēma doties paēst pusdienas. Kad vīrietis pameta harvesteru jeb traktoru, kas paredzēts koku gāšanai un atzarošanai, viņš nezināja, ka krūmājā slēpjas divi garnadži. Nelūgtie viesi katrs turēja rokā trīsdesmit litru kannu un gaidīja īsto brīdi.

Apzagtā mežstrādnieka pazinēja Santa stāsta, ka attiecīgajā vietā bijis tikai viens ceļš izbraukšanai uz šoseju un zinātājs, redzot auto, varēja pārliecināties, ka transportlīdzekļi sēdējis tikai viens cilvēks, kurš nu devies prom un nav neviena, kas to pieskata. Tādējādi varēja tikt nolieta degviela.

Traktors bija aizslēgts, kā arī degvielas tvertnei uzliktas papildus slēdzenes, bet tas zagļus neapturēja. Viņiem bija līdzi instrumenti, ar ko uzlauzt visu, kas nepieciešams.

“Tā noteikti nav pirmā reize, kad tas paveikts. Viņiem ir taktika, kā to paveikt. Konkrētie cilvēki to dara ne pirmo reizi vien, un degvielu tirgo tālāk, iespējams, draugiem, kaimiņiem,” lēš Santa.

Līdzīgs gadījums nesen novērots arī Jūrmalas rajonā, Priedainē. Video kamera fiksēja garnadzi, kas rūpīgi darbojās ap kravas automašīnas bāku. Transportlīdzekļa īpašnieks vērsās policijā ar iesniegumu un stāstīja, ka cenšas rast veidus, kā cīnīties ar ļaundariem.

Valds Kļaviņš, uzņēmuma “Maple V” īpašnieks

“Lai izvairītos no degvielas zagšanas, esmu sācis zem bāku vāciņiem iestiprināt speciālus sietus, kas neļauj zagļiem bākā ielikt šļauku. Pagaidām tas palīdz.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts stāsta, ka visai bieži saņemti zvani no strādniekiem, kuru tehniku sabojājuši zagļi. Viņš stāsta, ka mežstrādnieki paši izstrādājuši paņēmienus, kas var palīdzēt izvairīties no nepatīkamas situācijas. Tie var būt dažādi tehniskie risinājumi, piemēram, video novērošanas kameras, signalizācija, kustību detektori, bet visdrošāk it atstāt tehniku apdzīvotu māju apkārtnē, ja tādas konkrētajā vietā atrodas un vēl labāk – vienojoties ar mājas saimniekiem, ka viņi kaut vai par simbolisku samaksu pieskatīs, lai spēkratam nekas nenotiek.

Ropažos, piemēram, novērošanas kamera, kas bija uzstādīta četrus metrus augstā kokā, ir aprīkota ar kustību sensoriem, kas par zagļu klātbūtni ziņoja harvestera īpašniekam. Viņš ar kameras palīdzību raidīja skaņas signālus, lai ļaundarus nobiedētu.

Tiesa, tas šoreiz nedeva vēlamo rezultātu, tieši otrādi – spalgie trokšņi atklāja tās atrašanās vietu un arī tā tika nozagta.

“Viņi domāja – kamera viņus tikai filmē un tālāk informācija nav aizsūtīta, bet mūsdienās video neglabājas tikai kamerā, tas tiek aizsūtīts tālāk īpašniekam,” stāsta apzagtā mežstrādnieka pazinēja.

Ropažos kopā tika aiznesti piecdesmit litri ar dīzeļdegvielu, kā arī piecsimt eiro vērtā novērošanas kamera. Ja kāds no jums atpazīst video ierakstos redzamos cilvēkus, ziņojiet policijai pa tālruņa numuru 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm