tv3.lv

Bērnu kopā ar māti zilumu dēļ norobežo no sievietes dzīvesbiedra, vīrietis uzskata, – tas darīts negodīgu apsvērumu dēļ

Kādu mazu meitenīti Talsos saistībā ar zilumiem uz viņas ķermeņa kopā ar bērna māti norobežojuši no mammas dzīvesbiedra, kurš uzskata, ka tas darīts negodīgu apsvērumu dēļ, un notikušo sauc par pārpratumu, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2020. gada 1. oktobrī 22:40

Mazā meitenīte pagājušajā nedēļā atnāca uz bērnudārzu ar pārsistu lūpu, par ko audzinātājas ziņoja sociālajiem dienestiem. Nākamajā dienā vecāki atklāja, ka bērnam uz kājas uzradies arī zilums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bāriņtiesa nolēma meitenes mātei piedāvāt vietu krīzes centrā, taču sievietes dzīvesbiedrs uzskata, ka tas darīts negodīgu apsvērumu dēļ.

Mārtiņš dzīvo Talsos un ir iemīlējies kādā trīs bērnu mātē, kuru sauksim par Lieni. Pāris nav precējies, bet kopā audzina Lienes atvases – trīs meitiņas, visas zem četru gadu vecuma. Tagad kopdzīvei pienācis gals. Mārtiņš stāsta, ka mīļoto sievieti un bērnus no viņa izolējušas varasiestādes. Iemesls drastiskajai rīcībai, viņaprāt, bijis pārpratums.

Lienes dzīvesbiedrs Mārtiņš

Pagājušonedēļ bērns, lēkājot pa gultu un dauzoties ar vecāko māsu, nokrita zemē un pārsita lūpu. Bērnu māte aizveda uz bērnudārzu un izstāstīja, kādēļ viņai ir pārsista lūpa. Bērnudārzs pateica, ka viss ir labi. Beigās bērnudārzs ir aizsūtījis ziņojumu bāriņtiesai par to, ka bērnam ir traumēta lūpa. Bāriņtiesa atbrauca pie mums ar sociālo darbinieci un pierakstīja arī bērna liecību, ka bērns nokritis no gultas. Tajā pašā vakarā bērna māte lika vannā bērnu un bērnam nebija nekādu zilumu. Nākamajā dienā, bērnu aizlaižot uz bērnudārzu, nākot mājās, bērns pasaka, ka ir nokritusi no krēsla. Beigās, kad bērns sāka pārvilkt bērnudārza drēbes, tad ieraudzīja, ka ir zilums. Un jau nākamajā dienā bāriņtiesa izsauca bērna māti uz pārrunām un bāriņtiesa sāka šantažēt bērna māti – ja nebraukšot uz krīzes centru, tad atņemšot bērnu. Viņi mēģina panākt, ka nevis bērnudārzā tas ir noticis, bet, ka mājās notiek vardarbība pret bērnu.

Lienes dzīvesbiedrs Mārtiņš uzskata, ka iestādes novedušas Lieni līdz bezpalīdzīgam stāvoklim un krīzes centru Ventspilī, kurā viņa tagad uzturas itin kā piespiedu kārtā, salīdzina ar cietumu – telefonu Lienei ļaujot izmantot tikai stundu dienā, pārējā laikā atņem, satikties nav iespējams, jo sarunas noklausās un mātei ar bērniem jāsēž telpās – ārā iziet nedrīkst.

Mārtiņš vērsās pēc palīdzības biedrībā “Sabiedriskie Satversmes sargi”, kas apgalvo, ka konsultē cilvēktiesību aizsardzības jautājumos. Biedrības pārstāvis apgalvo, ka varasiestādes šādi krāpjas jau sen, lai iegūtu naudu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā kā ģimenē ir trīs bērni un viņi redzēja, ka ģimene nav situēta, tad viņiem ir liels ķēriens – trīs bērni vienā rāvienā,”  stāsta biedrības “Sabiedriskie Satversmes sargi” pārstāvis Aivis, norādot, ka bāriņtiesa bērnus, visticamāk, vēlas atdot audzināšanā audžuģimenei, kas vidēji par katru bērnu saņem no 500-800 eiro mēnesī. Pēc viņa sacītā, ar līdzīgu rīcību jau iepriekš Talsu bāriņtiesa izceļas īpaši.

Talsu novada bāriņtiesa un sociālais dienests smagās apsūdzības kategoriski noliedz. Viņi apgalvo, ka nereaģēt uz faktu, ka bērns atkārtoti ieradies bērnudārzā ar sīkiem miesas bojājumiem, būtu pretlikumiski un bezatbildīgi.

“Divas atbildīgās institūcijas, izvērtējot atkārtoti saņemto informāciju par iespējamo fizisko un emocionālo vardarbību pret bērnu, apsekoja dzīvesvietu un veica pārrunas ar vecāku. Mūsu pienākums ir šādos gadījumos pēc iespējas ātrāk reaģēt, īpaši, ja tas attiecas uz bērnu tiesību aizsardzību, svarīgi ir laikus konstatēt problēmas un tās risināt. Neviena atbildīgā institūcija nav māti piespiedusi parakstīt iesniegumus par uzturēšanos atbalsta centrā,” pauda Talsu novada sociālā dienesta vadītāja Dace Zeļģe.

Biedrība apgalvo, ka Lienei neesot bijusi izvēle par dokumenta parakstīšanu. “Konkrēti šai mātei uzstādīja ultimātu – vai nu viņa raksta, ka labprātīgi vēlas uzturēties šajā krīzes centrā, vai nu viņai bērni tiks atņemti,” sacīja biedrības “Sabiedriskie Satversmes sargi” pārstāvis Aivis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rehabilitācijas centrā ģimenei jāpavada mēnesis, un sociālais dienests uzskata, ka tas bērniem nākšot tikai par labu. Mārtiņš un viņa aizstāvji apgalvo, ka Liene tur tiek turēta pret pašas gribu. Bāriņtiesa pagaidām nav pieņēmusi lēmumu par bērnu nošķiršanu no vecākiem un turpina izskatīt konkrētās ģimenes apstākļus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm