tv3.lv

Bijušās sievas slepkavība Jūrmalā: izskan vairākas nozieguma versijas

Šokējošs noziegums noticis Kauguros, kur tumsas aizsegā paveikta slepkavība, uz ielas nogalinot gados jaunu sievieti. Viens no galvenajiem iespējamajiem motīviem ir greizsirdība, jo ar sievieti izrēķinājās viņas bijušais dzīvesbiedrs, taču policistu ieskatā ir arī citas nozieguma versijas, vēsta “Degpunktā”.

31 gadu vecās sievietes dzīvību slepkava laupīja tikai dažu simtu metru attālumā no upures dzīvesvietas. Traģiskais liktenis viņu piemeklēja īsi pirms pusnakts, kad sieviete pēc darba mēroja ceļu no dzelzceļa stacijas “Sloka”. Uzbrucējs, acīmredzot, bija labi informēts par viņas maršturu un sagaidīja sievieti vārtrūmē. Tur, tālu no apkārtējo acīm, viņš veica asiņaino izrēķināšanos īpaši cietsitrdīgā veidā.

Vīrietis ar nazi sadūra sievieti rokā, vēderā, krūškurvī un kaklā, dūrienu bija vismaz piecdesmit. No mokošās nāves sievieti varēja glābt, saka tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, taču palīdzība piesteidzās par vēlu.

vietējais iedzīvotājs

“Esošais puisis nepaspēja sievieti satikt. Viņš pieskrēja vien tad, kad bijušais puisis viņu jau bija sadūris. Esošais puisis slepkavam iesita ar kāju. Ārā bija tumšs. Es no sava dzīvokļa balkona redzēju kaut ko uz asfalta, kāds gulēja, kaut kas līdzīgs cilvēka ķermenim atspīdēja. Es nesapratu, bet tas ķermenis guļ un gārdz. Otrais cilvēks stāveja blakus, zvanīja kādam pa telefonu. Telefonā viņš teica, ka atriebās, piekāva, viss ir kārtībā. Es sākumā padomāju, ka kārtējais kautiņš vietējo dzērāju starpā. Sapratu, ka ir jāsauc policija.”

Vietējais iedzīvotājs stāsta, ka izsaucis policiju, un, kas iznāca ārā no mājas, policija jau bija klāt. “Atbrauca un ar mašīnas lukturiem uzspīdināja uz cilvēkiem. Bija tas, kas gulēja uz zemes un tas, kas staigāja tam apkārt. Es tik skatos – policija aiztur to, kas guļ uz zemes,” stāsta vietējais.

Četrdesmit divus gadus vecais slepkava nozieguma paveikšanas brīdī atradās vairāk nekā vienas promiles stiprā alkohola reibumā. Likumsargi neizslēdz, ka lietotas arī narkotiskās vielas. Aizturēšanas brīdī vīrietis uzvedās agresīvi, neadekvāti, komunicēt vai saņemt paskaidrojumus no viņa nebija iespējams.

Jeļena Jankoviča
VP RRP 1. biroja 1. nodaļas priekšnieka vietniece

“Tika uzsākts kriminālprocess, kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta pirmā punkta, paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm. Par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Notikuma vietā tika atrasts arī noziedzīgā nodarījuma ierocis, nazis. Ir izņemts kriminālprocesa ietvaros. 29. aprīlī, Rīgas rajona Jūrmalas tiesa piemēroja aizdomās turamajam drošības līdzekli – apcietinājumu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smagā nozieguma motīvi ir dažādi, taču ņemot vērā faktu, ka slepkava ir bijušais sievietes dzīvesbiedrs, viens no galvenajiem iemesliem ir greizsirdība. Otrā versija vairāk ir saistīta ar noziedzinieka pagātni, proti, kādā citā lietā noslepkavotā sieviete liecināja pret savu bijušo puisi.

Jāsaka, ka par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos likumā paredzēts visai bargs sods, līdz pat mūža ieslodzījumam.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm