tv3.lv

Divos veikalos Pāvilostas un Grobiņas novados pārdevējas nepilngadīgajam pārdevušas alkoholu

Trešdien, 9. decembrī, Valsts policija (VP) apsekoja piecas tirdzniecības vietas Grobiņas un Pāvilostas novados ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām, un divos veikalos šādu pārkāpumu konstatēja, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldē.

2020. gada 10. decembrī 23:50

Kopumā tika pārbaudītas piecas tirdzniecības vietas, un pārkāpumi tika konstatēti divās vietās Pāvilostas un Grobiņas novados, kur pārdevējas nepārliecinājās par jaunieša vecumu un pārdeva viņam alkoholisko dzērienu – alu un sidru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārējās trīs vietās pārdevējas par jaunieša vecumu pārliecinājās, līdz ar to kontrolpirkums nenotika. VP par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākti procesi administratīvā pārkāpuma lietā.

VP atgādina, ka saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Tāpat Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, par kuru vecumu mazumtirgotājam ir pamatotas šaubas un kuras pēc mazumtirgotāja pieprasījuma neuzrāda personu apliecinošu dokumentu, kas apliecina šo personu vecumu. Par alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 280-700 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 7100 eiro.

Tāpat VP atkārtoti atgādina, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu. VP aicina pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Tāpat policija informē, ka attiecīgas pārbaudes tiek rīkotas regulāri un notiks arī turpmāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm