tv3.lv

Dubultslepkavība Kuldīgas pusē: policisti noskaidrojuši, kas notika ar Hariju un viņa māti

Ir tādi stāsti, kas paliek atmiņa uz visu mūžu. Reizēm tiem nav atrisinājuma, bet reizēm viss noskaidrojas tikai pēc vairākiem gadiem. Raidījums “Degpunktā” pirms teju deviņiem gadiem Ēdoles pusē dziļos laukos šķetināja mīklainu divu cilvēku pazušanas lietu, taču toreiz tā palika neatrisināta. Tomēr kāda pirms diviem gadiem notikusi nejaušība likumsargiem tagad ļāvusi noskaidrot, kas noticis ar diviem cilvēkiem, kuri vienā dienā burtiski izgaisa no savas mājas durvju priekšas.

Kā pirms gandrīz deviņiem gadiem ziņoja raidījums “Degpunktā”, Kuldīgas novada Ēdoles pusē noticis šokējošs notikums, – no “Ābeļkroga” mājām 30. decembrī bezvēsts pazudusi 80 gadus veca sieviete un viņas dēls. Kaimiņš pie mājas atradis sliekšņa atradis lielu peļķi ar asinīm, taču kur abi cilvēki palikuši – tā bijusi liela mīkla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Beidzot mistēriju policistiem izdevies atrisināt. Abi pazudušie – tobrīd 57 gadus vecais Harijs Austers un viņa mamma Zelma Voiceha noslepkavoti. Slepkavība notikusi 2009. gada priekšpēdējā dienā, neilgi pirms tam, kad nomaļajā vietā piestāja autoveikals. Tieši tajā brīdī kaimiņš Edgars saprata, ka kaut kas nav kārtībā.

Edgars toreiz cēlis trauksmi, zvanot kaimiņa radiem, tie savukārt informējuši policiju. Policisti sētā pārbaudījuši atrastās pēdas sapratuši, ka jāsāk izmeklēšana. Toreiz bijusi nojausma, ka noticis noziegums, taču ierosināta bezvēsts pazudušu personu meklēšanas lieta un gandrīz septiņus gadus Harijs un Zelma skaitījās bezvēsts prombūtnē. Izmeklēšanu mulsināja arī fakts – ja būtu noticis laupīšanas uzbrukums, tad kāpēc no mājām nekas nebija pazudis. Citi iespējamie motīvi uzbrukumam toreiz nebija skaidri.

Visas šaubas un aizdomas pirms diviem gadiem kliedējis kāds notikums desmit kilometrus no notikuma vietas. Dziļi mežā nejauši tika atrasti cilvēku kauli. Ekspertīze pateica, ka bojāgājušie ir Harijs un Zelma. Turklāt abi cilvēki nošauti.

Aizdomās par slepkavību policijas redzes lokā ātri vien nonāca divi vīrieši ar kriminālu pagātni.

Tagad atklājies, ka uzbrukums sākotnēji bijis vērsts pret Hariju, kurš agrāk pabijis arī cietumā, bet viņa mamma kļuvusi par nejaušu liecinieci dēla nošaušanai, līdz ar to arī viņai bijis “jāpazūd”. Vietējie jau toreiz izteica aizdomas, ka notikusi izrēķināšanās ar Hariju un sirmā kundze kļuvusi par nejaušu upuri.

Policijā gan tagad saka, ka uzbrukums nav bijis saistīts ar Harija pagātni, bet gan ar kāda īpašuma dalīšanu. Harijs nevēlējies piekāpties kādā konkrētā jautājumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd krimināllieta nodota Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai, kas tālāk virzīs apsūdzību. Abiem aizdomās turētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm