Dubultslepkavība Kuldīgas pusē: apsūdzētos tiesa attaisno

Kādas dubultslepkavības izmeklēšana Kuldīgas pusē velkas jau vairāk nekā desmit gadus, un izskatās, ka paies vēl vismaz pāris, līdz likumsargi tiks skaidrībā ar to, vai notverti īstie slepkavas.

Šonedēļ divi vīrieši, kuri vainoti noziegumā, tika uz brīvām kājām, kaut gan prokurors bija cerējis, ka viņi sēdēs aiz restēm uz mūžu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2009. gada decembrī no Ābeļkroga mājām Ēdoles pievārtē bez vēsts pazuda tobrīd 57 gadus vecais Harijs Austers un viņa 82 gadus vecā mamma Zelma Voiceha. Pirmais ko nelāgu pamanīja abu tuvākais kaimiņš Edgars.

Kaimiņš toreiz cēla trauksmi un atbraukusī policija sētā zem svaiga sniega kārtas uzgāja asiņu peļķi, un tika sākta izmeklēšana par noziegumu pret personas veselību un dzīvību.

Bija jāpaiet teju deviņiem gadiem, kad pērn izmeklētājiem izdevās atrast abu pazudušo līķus. Pēc tam, kad lietā par invalīda noslīcināšanu ar visu automašīnu Ēdoles dīķī, tika pratināts vietējais iedzīvotājs Nauris Ratnieks. Aizturētais vīrietis likumsargiem izpļāpājās par meža masīvu Padures pagastā, kur atrodas apbedījums.

Jau minētais Nauris Ratnieks un viņa paziņa Aigars Jēkabsons arī tika pasludināti par aizdomās turamajiem. Aizturētie vainu vēla viens uz otru, tiešu savu saistību ar nogalināšanu noliedzot.

Faktiski viens no vīriešiem atzina, ka nelikumīgi ieguvis un glabājis pistoli ar patronām, kas policijai šķita pietiekami, lai lietu par slepkavību virzītu uz prokuratūru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prokurors Juris Siders abiem apsūdzētajiem tiesā prasīja mūža ieslodzījumu, taču Kurzemes rajona tiesas tiesnese Kuldīgā šonedēļ taisīja spriedumu, ar kuru apsūdzētie attaisnoti dubultslepkavībā, vienlaikus gatavojot arī blakuslēmumu par paviršo krimināllietas izmeklēšanu, amatpersonu pārkāpumiem un pazudušiem pierādījumiem, atklājis laikraksts “Latvijas avīze”. Prokuratūra ar tiesas spriesto nav mierā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm