Dzīvnieku aizstāvji ceļ trauksmi: Vīrietis internetā dižojas ar cietsirdīgu attieksmi pret savu suni, regulāri tam urinējot virsū

Kāds vīrietis no Ķengaragā jau ilgstoši sociālās tīklošanās vietnēs dalās ar saturu, demonstrējot vardarbīgu izturēšanos pret savu suni. Vakar varmākas safilmētie kadri nonāca dzīvnieku aizstāvju rokās un beidzot vīrietis aizturēts. “Degpunktā” brīdina, ka sižetā būs redzami nepatīkami skati.

Viss aizsākās ar video materiālu, ko Marta pamanīja savā dzīvnieku aizsardzības biedrības “Visas ķepas” sociālās vietnes “Facebook” lapā, kurā ikviens var dalīties ar informāciju par nelaimē nonākušiem ķepaiņiem. To bija ievietojies bērns, kurš video redzējis kāda vīrieša “Telegram” kanālā. Marta to publicēja savā sociālo tīklu lapā. Video ir šāds.

“Muhtar, cik tagad ir pulkstenis. O, jau četri dienā! Cikos es biju tualetē pēdējo reizi? Es neatceros. Muhtar, tu jau izlīdi no vannas? Es tev atļāvu kāpt ārā? Ej atpakaļ vannā un sēdi! Vai es tev ļāvu izkāpt? Es tieši otro reizi gribu nokārtoties! Man jau ir sakrājies! Tu mani mīli? Tu mani cieni? Malacis. Es tevi baroju, vai kurš tevi baro? Tev nepatīk? Es tevi bez pavadas vedu ārā, vari bēgt pie jebkura cita saimnieka, dzīvo uz viņa rēķina.” saka vīrietis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Visas ķepas” vadītāja Marta informējusi, ka video, kur urinēts uz suņa, bija ļoti grūti skatāms, bet maigākais starp vīrieša internetā izvietotajiem video. Bija citi daudz briesmīgāki vīrieša izvietotie  neadekvāti video. Tamdēļ viņa sapratusi, ka nekavējoties jāvēršas PVD un Valsts policijā.

Redzot “Telegram” kanālā publicēto, ļoti daudzi cilvēki bija gatavi paši dežurēt pie vīrieša mājām un jeb kā citādi iesaistīties, lai pēc iespējas ātrāk viņš nonāktu aiz restēm. Šokējoši ir tas, ka ikdienā vīrieša sociālajiem tīkliem un publicētajai informācijai seko nepilngadīgie. Pret bērniem viņš esot izrādījis arī īpašu interesi, tā informējuši vairāki Ķengaraga iedzīvotāji.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Visas ķepas” vadītāja, ka ļoti daudz tiek piedāvātas seksuālas attiecības ne tikai mazām meitenēm, bet puišiem.

Marta stāsta, ka sākotnēji pievērst policijas uzmanību nebija viegli. Tomēr pēc vairākkārtējas sazināšanās un materiālu nosūtīšanas, vīrietis vakar aizturēts un šobrīd atrodas izolatorā, savukārt suns izņemts un nodots patversmei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gita Gžibovka
Valsts policijas pārstāve

“Saistībā ar vīrieša darbībām Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta 1. daļas, kas paredz atbildību par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras dēļ tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu.”

Statistika liecina, ka ik gadu tiek uzsākti vairāki desmiti kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Pagājušajā gadā 51, savukārt 2021. gadā – 41.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu-ķepā” vadītāja Gundega Bidere stāsta, ka šogad ir bijuši ap 30 gadījumiem un tikai divi notiesātie spriedumi. Tāpēc biedrība vērsusies atbildīgajās instancēs, cik nežēlīgai ir jābūt dzīvnieka slepkavībai, lai vainīgais saņemtu maksimālo sodu.

“Manabalss.lv” šobrīd iesniegta iniciatīva par “Reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām“. To mazāk nekā divu dienu laikā parakstījuši vairāk nekā 15 000 cilvēku.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu-ķepā” vadītāja atzīst, ka dzīvnieks civiltiesiskajā atbilstībā ir pielīdzināms mantai, lietai, līdz ar to esošā situācijā ir jāmaina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēdējā likumsargu sniegtā informācija liecina, ka vīrieša apsūdzības pievienojas vēl divi kriminālpanti – par mazgadīgu personu pavešanu netiklībā un par tādu pornogrāfiska rakstura materiālu apriti, kas satur cilvēka seksuālas darbības ar dzīvnieku. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu