tv3.lv

Garnadži mēģina apzagt bankomātus Madonā un Vecpiebalgā

Tiesa gan, ne viens, ne otrs mēģinājums nav vainagojies ar panākumiem par labu laupītājiem.

Vietējie vecpiebaldzēni, kuri ikdienā izmanto bankomātu, ir pieraduši, ka naudu var izņemt tepat, jo ne visiem ir savs auto, lai, ja pēkšņi nepieciešami finanšu līdzekļi, varētu aizbrukt uz Taureni vai Jaunpiebalgu, kas sanāk vistuvākā vieta, kur izņemt naudu.

Vecpiebalga ir salīdzinoši kluss ciemats, stāsta vietējie iedzīvotāji. Tāpēc šis notikums ir pārsteidzošs, jo tas vairs nav mēģinājums nozagt dārzeņus no lauka, bet gan centieni pastrādāt vērienīgu noziegumu.

Vietējais iedzīvotājs Ivars stāsta, ka notikušais ir kaut kas nebijis. “Darbā ar večiem runājām, it kā bezcerīgs gadījums, jo aplaupīt nav iespējams. Pilnīgi nekādu runu nav, kāpēc tas noticis. Veči pasmējās, ka pilnīgie muļķi bijuši pie šeptes,” saka viņš.

Visticamāk, naudas kārie laupītāji pirmo noziegumu ir mēģinājuši paveikt Madonā, kas nav sanācis – mēģinājuši to atkārtot Vecpiebalgā, kas arī nav izdevies. Neskatoties uz to, ka visur ir video novērošanas kameras, tas nav nobiedējis ļaundarus no mēģināšanas sazāģēt un sabojāt bankomātu.

Rūta Smilga
VP Vidzemes reģ.priekšnieka palīgs

“Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un varam tikai apstiprināt faktu. Saistībā ar notikumu Madonā, kur 28. jūlija naktī tika bojāts naudas izmaksas bankomāts, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas, proti, noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu. Savukārt par notikumu Vecpiebalgā, kur 29. jūlija naktī tika bojāts naudas izmaksas bankomāts, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas par zādzību, ja tā izdarīta no glabātuves vai ietaises, kas savieno glabātavas. Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs mēs nevaram sniegt.”

Šādas zādzības nav izplatīta prakse, jo tās realizēt praktiski nav iespējams. Nauda tiek aizsargāta fiziski un nodrošināta arī ar tintes aizsardzību – laušanas gadījumā krāsviela izšļācas, sabojājot banknotes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Blakus pagastos par pēdējiem notikumiem dzirdēts tikai pa ausu galam, taču vietējiem atmiņā palikuši senāki notikumi Jaunpiebalgā.

Jaunpiebaldzēns Jānis stāsta, ka tur reiz uzdarbojās profesionāļi.

Ja jūsu rīcībā ir ziņas, kas var palīdzēt policistiem noskaidrot vainīgos, zvaniet likumsargiem pa tālruni 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm