tv3.lv

IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret VUGD amatpersonu par marihuānas audzēšanu lielā apjomā

Iekšējās drošības birojs 2022. gada augusta nogalē prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu un kādu privātpersonu par marihuānas neatļautu sēšanu un audzēšanu.

2. septembrī 9:30

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka minētās personas pašdarinātā siltumnīcā lielās platībās audzēja narkotisko vielu – marihuānu – saturošus stādus. Kriminālprocesa ietvaros veikto izmeklēšanas darbību laikā tika izņemti un ekspertīzes veikšanai nodoti teju 200 augu stādi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā VUGD amatpersonai uzlikts aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Minētais noziedzīgais nodarījums tika atklāts un izmeklēts, sekmējoties Iekšējās drošības biroja sadarbībai ar Valsts policiju.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajā pusgadā kompetences ietvaros veica pirmstiesas izmeklēšanu 91 kriminālprocesā. Šā gada pirmajā pusē gadā prokuratūrai ir nodoti 26 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 personām, tai skaitā 29 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 36 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm