tv3.lv

“Izmet laukā ieroci!” Atklātībā nonācis video, kas uzņemts īsi pirms šaušanas Biķernieku mežā

Biķernieku mežā, netālu no tirdzniecības centra, otrdien eskalējas konflikts – ķīviņa iznākums ir visai bēdīgs, jo viens no tā iesaistītiem tika nošauts, vēl viens vīrietis savainots, taču šāvējam pašlaik draud cietumsods par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. “Degpunktā” rīcībā nonācis video, kuru filmēja viens no konflikta ierautajiem, pirms mežā atskanējuši vairāki šāvieni.

Videomateriālā redzams četru vīriešu konflikts ar citu vīrieti.

“Tūlīt būs ļoti neparasts video. Jūs nodarbojaties ar [cenzēts]. Ko davai, ko davai? Tu šaudies mežā. Ko tev dot? [Cenzēts]. Pagaidi, lai cilvēks pasaka. Jūs vienkārši izšāvāt, vai kā? Labvakar, kas šeit notiek? Nekas nenotiek. Kā nekas nenotiek? Te blakus ir kapi, kur ir apglabāti… Kas tur žīdi tajos kapos? Labi, velc ārā, aiziet, šauj! Kas tu idiots esi, pilnīgi bezcerīgs [cenzēts]. Smadzeņu nav vispār? Puiši, puiši. [Cenzēts]. Izmet ieroci. Izmet to. Tev ar pudeli pa galvu sadot? Nevajag. Izmet laukā ieroci. Lūdzu, izmet laukā! Beidz nodarboties ar šo [cenzēts]. Rokas ārā no kabatām, lūdzu! Mēs jau parunājām. Ko mēs parunājām? Davai, šauj pa šo puisi, par ko tu vispār runā? Puiši. Mēs tev nedarīsim pāri, bet, lūdzu, likvidē. Es izmetīšu. Izmet ieroci. Izmet ieroci! Izmet ieroci, tev saka!”

Šķiet, ka īsi pēc video noslēguma konflikts saasinājās, tad sekoja asiņains slaktiņš. Vīrietis no kabatas izvilka pistoli, sašāva vienu no konflikta oponentiem, tad, kad pārējie metas bēgt, bet šāvējs atklāja uguni tiem mugurā, vēl vienu savainojot plecā.

Drīzumā uz Biķernieku mežu, līdzās Stāmerienas ielai, atbraukuši likumsargi. Zvans par incidentu policistiem reģistrēts plkst. 19.30 vakarā. Izmeklēšanai svarīgs bija video, kuru uzņēma viens no konfliktā iesaistītajiem. Materiāls pēcāk kļuva par pierādījumu un sekmēja šāvēja identificēšanu.

Aizdomās turamā portretu policisti publicēja sociālajos tīklos, un tieši līdzcilvēki nesa lielu ieguldījumu personas atpazīšanā. Ziņas par vīrieša vārdu, uzvārdu un dzīvesvietu izdevās iegūt divu stundu laikā. Aizturēšana notika trešdienas rītā, ap plkst. 6.00, iespējams, vienā no aizdomās turamā dzīvesvietām Teikas mikrorajonā. Operācijā piedalījās speciālo uzdevuma bataljona policisti. Vai vīrietis sadarbojās ar likumsargiem – amatpersonas šobrīd nekomentē.

“Mūsu rīcībā esošā informācija liecina par to, ka izcēlās sadzīviska rakstura konflikts, kura laikā vainīgā persona lietoja šaujamieroci. (DP: Vai tas konflikts varētu būt saistīts tieši ar šaujamieroča lietošanu pirms tam?) Konkrēti es nekomentēšu šobrīd, jo vēl ne visas detaļas ir skaidras. Ir zināms, ka notikuma vietā bija četru vīriešu kompānija un konflikts izcēlās šai kompānijai ar vēl vienu atsevišķu vīrieti, ar kuru viņi iepriekš nebija pazīstami,” pauž Valsts policijas Slepkavību novēršanas un atklāšanas nodaļas priekšnieks Jevgeņijs Semjonovs.

No rīta ievainotais vīrietis, kuram bija sašauts plecs, tika izrakstīts no slimnīcas, policijā ziņo, ka viņa dzīvībai briesmas nedraud. Biķernieku mežā arī trešdien līdz pusdienlaikam likumsargu rosība nerimās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nozieguma vietā strādāja policijas izmeklētāji, cītīgi pārmeklējot asiņainās izrēķināšanās vietu, acīmredzot meklējot izšautas čaulītes vai pat ieroci, kuru pēc nozieguma paveikšanas izmeta šāvējs. Zināms, ka vīrietim līdzi paņemtais ierocis nav bijis reģistrēts.

Vai policijā izskatīs iespējamību, ka šāvējs ar ieroci pašaizsargājās pret manāmi agresīvi noskaņotajiem vīriešiem vai tomēr aukstasinīgo rīcību tas neattaisnos, šobrīd vēl nevar spriest.

“Šobrīd kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta 2. punkta un 15. panta 4. daļas. Par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Mēģinājums izdarīt slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Divu un vairāku personu slepkavības mēģinājums,” norāda policijas pārstāvis.

Tāpāt šobrīd netiek atklāts, vai aizdomās turamais nozieguma izdarīšanas brīdī atradās alkohola reibumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm