Iztukšo nozagto viskiju un aplaupa jauniegūto paziņu – Siguldā šādi “uzdarbojas” divi vīrieši

Pagājušās trešdienas, 24. aprīļa, vakarā Valsts policijā tika saņemta informācija par kādu vīrieti, kurš Siguldā ticis piekauts un aplaupīts. Likumsargi uzsāka kriminālprocesu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

2019. gada 2. maijā 16:33

Tovakar cietušajam uz ielas pienākuši klāt divi viņam nepazīstami vīrieši un piedāvājuši turpināt izbaudīt vakaru, kopīgi lietojot alkoholiskos dzērienus, kam vīrietis piekritis. Kādu laiciņu uzturējušies vienuviet, vīrieši cietušajam ierosinājuši doties citur.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Esot jau nomaļākā vietā, vīrieši jauniegūto paziņu pēkšņi nogrūduši zemē, sākuši sist ar kājām, atņēmuši viņam somu ar personīgajām mantām, naudu, bankas kartes un mobilo telefonu un aizmukuši projām. Mirkli vēlāk, atjēdzoties no uzbrukuma, cietušais devies meklēt palīdzību. Pa ceļam viņš sastapis kādu vīrieti, kurš par notikušo paziņoja Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Cietušais vīrietis tika nodots mediķu aprūpē, savukārt Valsts policijas Siguldas iecirkņa darbinieki uzsāka iespējamo vainīgo personu meklēšanu.

Likumsargi šo pirmdien, 29. aprīlī, aizturēja vienu no laupītājiem un nākamajā dienā – otru. 1979. un 1985. gadā dzimušie aizturētie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Veicot izmeklēšanas darbības, policisti noskaidroja, ka viens no aizturētajiem – 1985. gadā dzimušais vīrietis – dienu pirms laupīšanas no kādas tirdzniecības vietas bija nozadzis kasti ar sešām viskija pudelēm, kuras, visdrīzāk, iztukšojis kopā ar otru aizturēto.

Saistībā ar notikušo pret vīriešiem tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

30. aprīlī tiesa jaunākajam no aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Un otram aizturētajam vīrietim, kurš iepriekš tika meklēts par citu noziegumu, arī tika piemērots apcietinājums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm