tv3.lv

Jaunie zemes īpašnieki atrod līķi un atšķetina pirms 20 gadiem paveiktu slepkavību

Iespējams, tā sauktā Aizputes uzņēmēja slepkavības lieta nekad netiktu atklāta, ja vien slepkava nebūtu pārdevis zemi, kuras dzīlēs bija apglabājis paša nošauto biznesa partneri, vēsta “Degpunktā”.

2017. gada aprīlī Aizputē atklājās viens no pilsētiņas baisākajiem noslēpumiem, kas rūpīgi slēpts gulēja zemē 17 gadus. Proti, 2000. gadā bez vēsts ar visu savu automašīnu pazuda vietējais uzņēmējs ar apšaubāmu slavu – Aigars Zikmanis, bet tieši pirms trim gadiem viņa līķi nejauši atrada strādnieki, kas sakopa pamestu teritoriju. Nolīdzinot veca šķūņa krāsmatas, traktorists aizķēra apraktu automašīnu “Audi”, kurā bija cilvēka skelets ar ložu pēdām galvaskausā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šī slepkavības lieta Kurzemes reģiona policijā uzkavējās vien dažas dienas. Ņemot vērā nozieguma izdarīšanas veidu, smagumu un to, cik tas ilgi palicis neatklāts, materiālus pārņēma slepkavību izmeklētāji no Rīgas. Viņi secināja, ka Aigars Zikmanis samaksāja ar dzīvību strīdā par kokapstrādes biznesa naudu.

Izmeklēšanas laikā slepkavību izmeklētāji noskaidroja, ka aizgājējam bija biznesa partneris, ar kuru viņam bija nesaskaņas. Tomēr minētais biznesa partneris nebija uzreiz tik viegli atrodams. Viņš jau labu laiku neuzturējās Latvijā. Pēc slepkavības aizdomās turamais pārdeva īpašumu, aizbrauca no valsts un sāka citu dzīvi ārzemēs.

Iespējams, slepkava mierīgi nodzīvotu ārzemēs līdz mūža galam, ja ne 2017. gada aprīlis un strādnieku centība. Tagad priekšā tiesvedība un arī ilgi gadi aiz restēm.

Šobrīd bijušajam zemes īpašniekam ir piemērots aizdomās turamā statuss, savu vainu viņš atzina, un tagad nākamais posms ir sadarbībā ar prokuratūru.

Kriminālprocesam patlaban ir noteikta kvalifikācija pēc krimināllikuma 117. panta devītā punkta un par šādu slepkavību nav noilguma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par slepkavību pastiprinošos apstākļos soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10-20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm