tv3.lv

Jaunieši piekauj kādu auto uzpircēju, kurš nav līdz galam samaksājis par “BMW”

Iepriekš neizpildītu saistību dēļ jauniešu grupa pamatīgi piekauj parādniekus.

2017. gada 6. jūnijā 16:59

5. jūnijā Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa policisti saņēma izsaukumu no diviem vīriešiem, kuri apgalvoja, ka tikko kāda četru jauniešu grupa viņus ir pamatīgi piekāvusi un sabojājusi automašīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi guva šīs informācijas apstiprinājumu. Cietušie vīrieši bija piekauti un viņu automašīnai tika konstatēti būtiski bojājumi – izsisti divi stikli un sadauzīta automašīnas virsbūve.

Jaunieši no notikuma vietas aizbēga ar savu automašīnu. Būtiski, ka cietušie vīrieši bija piefiksējuši ļaundaru automašīnas numuru, tādēļ konkrētais spēkrats nekavējoties tika izsludināts meklēšanā. Aptuveni 30 minūšu laikā konkrēto automašīnu Ceļu policija atrada Siguldā. Pēc jauniešu četrotnes ieradās Rīgas Teikas iecirkņa likumsargi un noziedzīgo grupējumu aizturēja.

Skaidrojot notikušā apstākļus, likumsargi noskaidroja, ka jauniešus uz konkrēto noziegumu pamudinājis kāds atgadījums, kas aizsācies 6. maijā.

Šajā datumā viens no noziedzīgā grupējuma jauniešiem bija norunājis tikšanos ar vienu no cietušajiem vīriešiem, kurš dzimis 1982. gadā. Tikšanās bija norunāta, lai jaunietis šim vīrietim pārdotu savu automašīna “BMW”. Būtiski, ka pircējs no visas automašīnas cenas iemaksājis tikai nelielu daļu. Pārējo summu pircējs solījies atmaksāt turpmāko trīs nedēļu laikā.

Jaunietis darījumam piekritis un automašīnu nodevis 1982. gadā dzimušā vīrieša rokās.

Turpmākās nedēļas jaunietim nav izdevies ar konkrēto pircēju sazināties, jo vīrietis no kontakta vairījies.

Saistībā ar notikušo jaunietis portālā “Facebook” ievietoja informāciju par konkrēto automašīnas uzpircēju, kurš nozuda un par pirkumu nenorēķinājās līdz galam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar jaunieti sazinājās kāds “Facebook” lietotājs, kurš bija pamanījis izsludināto informāciju par konkrēto tipāžu. Šis “Facebook” lietotājs jaunietim ziņojis, ka šis pats vīrietis arī no viņa vēloties iegādāties “BMW” automašīnu un 5. jūnijā viņiem ir norunāta tikšanās Mežciemā.

Uzzinot par sen meklētā parādnieka atrašanās vietu konkrētajā datumā, jaunietis ar iepriekš minēto “Facebook” lietotāju norunāja, ka uz gaidāmā darījuma vietu brauks viņš.

5. jūnijā jaunietis, paņemot līdzi vēl trīs draugus, devās uz gaidāmo “darījuma” vietu Mežciemā. Jaunieši pa ceļam uz konkrēto adresi esot lietojuši alkoholu.

Ierodoties konkrētajā adresē, četru jauniešu kompānija ieraudzījuši automašīnu “Mazda”, kurā sēdējis parādnieks un vēl kāds vīrietis. Iesākumā jaunieši piegājuši pie automašīnas “Mazda” un pieklauvējuši pie loga, lai parādnieks no auto izkāptu laukā. Jāpiemin, ka vīrietis jauniešiem atbildēja ar vidējā pirksta parādīšanu.

Emocijām sakāpinoties, jaunieši sākuši dauzīt automašīnu. Kad parādnieks un persona, kura arī atradās automašīnā, no tās izkāpa, jaunieši sākuši viņus sist. Sitieni tika veikti ar kādu metāla stieni un dūrēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc pamatīgās piekaušanas un mašīnas bojāšanas jaunieši metušies bēgt.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ko izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm