tv3.lv

Jēkabpilī aiztur vīrieti, kurš pārdeva ierīci piekļuvei Krievijas televīzijas kanāliem

Policija Jēkabpilī ir aizturējusi kādu vīrieti, kurš tirgoja ierīci, kas nodrošina piekļuvi Krievijas televīzijas kanāliem, kuru pārraidīšana Latvijā drošības nolūkos ir aizliegta, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

12. septembrī 14:05

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policisti veica profilaktiska rakstura pārbaudi, kuras laikā tika konstatēts minētais administratīvais pārkāpums. Lai arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir aizliegusi Latvijā raidīt Krievijā reģistrētos televīzijas kanālus, internetā joprojām tiek ievietoti sludinājumi, kuros iedzīvotājiem piedāvā iegādāties iekārtas, ar kuru palīdzību iespējams skatīties Krievijas Federācijā veidotas televīzijas programmas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija nolēma veikt kontrolpirkumu. 1991.gadā dzimis vīrietis par 40 eiro Valsts policijas darbiniekiem pārdeva ierīci “TV Box Transpeed 6k Ultra HD”, ar kuras palīdzību iespējams skatīties Krievijā veidotas televīzijas programmas.

Par notikušo likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu un minēto ierīci izņēma. Pārbaudē tika secināts, ka izņemtajā ierīcē ir aplikācijas, kas nodrošina piekļuvi Krievijas televīzijas kanāliem.

Saistībā ar konstatētajiem autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem vīrietim piemērots naudas sods 70 eiro apmērā.

Likumsargi vērš uzmanību, ka vairākas Krievijā veidotas televīzijas programmas ietver ziņas, aicinājumus un dezinformāciju, kas rada būtisku apdraudējumu Latvijas drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm