tv3.lv

Juvelierizstrādājumu veikala zādzība un šāvieni Imantā: policija atklāj jaunas detaļas par notikušo

Brutāla un pārgalvīga zādzība naktī piedzīvota Rīgā, Imantas mikrorajonā. Piecu noziedznieku grupējums devās apzagt juvelierizstrādājumu veikalu. Noziegums bija smalki izplānots, bet tomēr izgāzās un beidzās ar šaušanu un bēgšanu.

2020. gada 28. decembrī 21:20

Šis noziegums pastrādāts nakts aizsegā, tirdzniecības centra telpās Anniņmuižas bulvārī. Ļaundaru grupējums, piecu cilvēku sastāvā, iepriekš saskaņojot un sagatavojot rīcības plānu, nolēma apzagt dārglietu veikalu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Četriem ļaundariem bija uzticēta iekļūšana apsargājamajās telpās, līdzi bija paņemts lauznis, cirvis un elektriskais zāģis. Piektajam zaglim bija mašīnā jāgaida līdzdalībniekus. ”Ford Mondeo” spēkrats bija novietots stāvlaukumā, turpat netālu, Dammes ielas pirmā nama iekšpagalmā. Izsitot sānu ieejas durvju stiklu, ļaundari iekļuva tirdzniecības centrā, nonāca līdz juvelierizstrādājumu veikalam un izzāģēja daļu no aizsargrestēm.

Mērķis bija seifs, kurā pa nakti tika glabātas zeltlietas. Lai atvērtu seifu izmantoti visi līdzi paņemtie rīki, bet, par spīti ilgiem centieniem, zagļi pie dārgumiem tā arī netika. Saprotot, ka drīzumā pie tirdzniecības centra piebrauks apsardze, noziedznieki paķēra līdzi paplātes ar salīdzinoši lētām sudraba rotaslietām, kas stāvēja plauktos, un mētās bēgt. Tajā pašā laikā veikala stāvlaukumā iebrauca apsardzes firmas darbinieks, viņš bēdzējus pamanīja un skrēja tiem pakaļ.

Sākotnēji apsargs raidīja brīdinājuma šāvienu gaisā, bet noziedznieki pat nedomāja padoties, tieši otrādi – ar spēkratu pat mēģināts uzbraukt kārtības sargam. Apsargs bija spiests sašaut vienu no auto riepām. Mašīna apstājusies un viens no noziedzniekiem ar cirvi rokās devies pie apsarga. Pašaizsardzības nolūkos raidīts vēl viens šāviens, šoreiz noziedzniekam kājā.

Vietējie iedzīvotāji, agrā rītā stundā, savā pagalmā vērojot incidentā sekas un redzot daudzās policijas ekipāžās, bija vairāk nekā sašutuši.

“Es no rīta izgāju ārā, visur bija asinis, šeit un tur. Mēs sākumā padomājām, ka kāds pamatīgi sakāvies,” saka vietēja iedzīvotāja Alla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“(DP: Viss asinīs, tā it kā būtu bēdzis?) Nezinu, kas tur īsti bija. Vienkārši man nebija patīkami ar bērniem iet pastaigā, viņiem uzreiz bija jautājumi: kas tas ir? (DP: Jums, visticamāk, arī tas bija negaidīti?) Es kā pieaugušais visu varu saprast, bet bērniem neizskaidrosi,” stāsta vietējais iedzīvotājs.

Pārējie trīs garnadži, atstājot spēkratu, no nozieguma vietas aizmuka ar kājām. Šobrīd notiek viņu aktīva meklēšana. Divi sekmīgi aizturētie 35 un 34 gadus vecie vīrieši agrāk jau bijuši sodīti par smagiem noziegumiem. Viens par slepkavību, otrs par seifa nolaupīšanu. Zināms, ka ievainotā noziedznieka dzīvībai šobrīd nekas nedraud, taču viņš joprojām atrodas ārstu un policistu uzraudzībā. Abiem notvertajiem ļaundariem jau piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm