tv3.lv

Kinologs ar uzticamo dienesta suni Narko aptur šoferi un atrod narkotiskās vielas

Trešdienas, 21. decembra, vakarā Valsts policijas inspektori apturēja kādu automašīnu “Mazda”, kuras vadītājs pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus. Tika noskaidrots, ka automašīnas vadītājs braucis tiesību lieguma laikā, savukārt pie automašīnas pasažiera tika atrasts nereģistrēts gāzes ierocis. Pārbaudes laikā ar dienesta suni tika apskatīta automašīna, tajā tika atrasts polietilēna maisiņš, kurā atradās metamfetamīns, kā arī šļirce, tāpat vēlāk tika atrasta pagaidām nenoskaidrota pulverveida viela. Par notikušo ir uzsākti divi kriminālprocesi un divi administratīvā pārkāpuma procesi.

2021. gada 23. decembrī 15:17

Ap plkst. 21.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kinologu nodaļas darbinieki, braucot pa Miera ielu, Rīgā, pamanīja kādu “Mazda” markas automašīnu, kas neatļauti pārvietojās pretējā braukšanas virzienā. Likumsargi pieņēma lēmumu transportlīdzekli apturēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieejot pie transportlīdzekļa vadītāja, viņš nespēja likumsargiem uzrādīt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Noskaidrojot personas datus, izrādījās, ka vīrietim ir transportlīdzekļa vadīšanas tiesību liegums, kā arī autovadītājam nebija derīga obligātā civiltiesiskā apdrošināšana.

Inspektoriem aizdomas raisīja blakus sēdošais vīrietis, jo viņš bija tramīgs un vēlējās atstāt automašīnu. Tajā brīdī viens no kinologiem pamanīja, ka pie pasažiera atrodas šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Notikuma vietā tika piesaistīti Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, kā arī likumsargi no Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa.

Ņemot vērā, ka automašīnā bija jūtama, iespējams, narkotisko vielu smarža, kā arī autovadītāja un pasažiera uzvedība bija aizdomīga, tika pieņemts lēmums kinologam ar dienesta suni Narko veikt apskati transportlīdzeklī. Apskates laikā dienesta suns atrada, ka zem krēsla pasažiera pusē atrodas polietilēna maisiņš ar nezināmas izcelsmes pulverveida vielu un šļirce.

Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki automašīnas vadītāju nogādāja ekspertīzes veikšanai, lai pārliecinātos, vai viņš ir vadījis transportlīdzekli narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Vēlāk gan autovadītājs – 1981. gadā dzimis vīrietis, gan pasažieris – 1971. gadā dzimis vīrietis, tika nogādāti Valsts policijas Rīgas Brasas iecirknī tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veicot ekspertīzi, tika noskaidrots, ka kinologs ar dienesta suni Narko bija atraduši 14,6 gramus metamfetamīnu. Nākamajā dienā, 22. decembrī, neatliekamības kārtā, saņemot prokurora atļauju, tika veikta kratīšana transportlīdzeklī un atrastas, iespējams, narkotiskās vielas. Šobrīd tiek veikta ekspertīze, lai noskaidrotu precīzu nezināmās vielas izcelsmi un daudzumu.

Par notikušo Valsts policija ir uzsākusi vairākus procesus un turpina izmeklēt lietas apstākļus. Ir uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu tiesību lieguma laikā un, iespējams, narkotisko vielu reibumā. Tāpat ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta 1. daļas – proti par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt par to, ka autovadītājam nebija derīga obligātā civiltiesiskā apdrošināšana ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process un par nelikumīgu gāzes ieroču apriti arī ir uzsākts administratīvais process.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm