tv3.lv

Kontrabandas cigarešu tirgoņu atzīšanās – dienā varot nopelnīt līdz 100 eiro

Ne jau katram ir pa spēkam uz ielas un pagrīdē tirgoties ar cigaretēm un alkoholu, bet tie, kuri šajā “melnajā biznesā” pratuši izsisties, nopelna tīri labi. Mūsu nākamais stāsts ir par divām parastu tirgoņu aizturēšanām Salaspilī, toties viņu atklātā informācija ir šokējoša. Katrs no viņiem nopelna līdz pat 100 eiro dienā.

Salaspils apkārtnes iedzīvotāji pelnījuši vietējās policijas uzslavu un pateicību. Pēdējā laikā tiek saņemti arvien vairāk anonīmi zvani par pagrīdes alkohola un cigarešu tirgoņiem. Viena no ziņām bijusi par kādu 49 gadus vecu sievieti Dreiliņos, kura strādājusi par cigarešu kurjeru – apgādājusi tā saucamās “točkas”. Pie viņas somā atrasti 17 bloki jeb vairāk nekā 4000 cigarešu. Un šis nebūt nav vienīgais gadījums – pieķerts arī kāds vīrietis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja aizturētais gada laikā būtu iekritis, otro reizi viņam draudētu kriminālatbildība. Šoreiz abos gadījumos pārkāpējiem izdevies tikt cauri, tā teikt, “pa vieglo”, un tā nav nejaušība, saka Valsts policijas Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Ļena Keine Kaštaļjana.

Tirgoņus parasti vilinot ātra peļņa. Dienā varot nopelnīt no 10 līdz pat 100 eiro. Tas atkarīgs to tā, cik pamatīgi izdevies iekļauties pagrīdes biznesa vidē. Jāpiebilst, ka ar katru pārdoto paciņu nelegālo cigarešu tirgoņi nopelna vairāk par vienu eiro. Smēķi no rokas tiek tirgoti par 1,9 eiro par paciņu, taču Ukrainā un Baltkrievijā tās tiek iepirktas vismaz uz pusi lētāk.

Administratīvais sods par cigarešu transportēšanu un pārdošanu ir 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm