Kravas vilcienos atklāj gandrīz 7000 kontrabandas cigarešu paciņu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, atklāja 137 980 kontrabandas cigarešu, kas bija ievestas no Baltkrievijas. Cigaretes tika slēptas vagonos ar čuguna kravām, portālu “tv3.lv” informē VID.

6. februārī 15:30

2023. gada 3. februārī Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, dienestu darbinieki vairākos vagonos ar čuguna kravu konstatēja slēptas, nedeklarētas preces – cigaretes. Vagonos zem čuguna gabalu kārtas atradās kastes ar 50 000 cigarešu “NZ Gold” un “Premjer” (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā dienā Rīgas brīvostas MKP muitas amatpersonas, pamatojoties uz uzņēmuma pārstāvja sniegto informāciju par kravas izkraušanas laikā konstatētām cigaretēm, veica vagona ar čuguna kravu padziļināto kontroli. Kontroles rezultātā izņemtas 17 980 cigaretes (899 paciņas cigarešu) “NZ Gold” un “Premjer” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 2. februārī Indras MKP amatpersonām, veicot vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētas preces esamību vairākos vagonos. Muitas kontroles gaitā muitnieki izņēma 50 000 cigarešu “NZ Gold” (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Veicot cita vilciena sastāva pārbaudi ar darba suņiem, muitas kinologiem radās aizdomas par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu divos vagonos ar čuguna kravu. Kontroles rezultātā muitas amatpersonas izņēma 20 000 cigarešu “NZ Gold” (1000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 27 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm