tv3.lv

Kravas vilcienos atrod kontrabandas cigaretes lielā daudzumā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu kontroli, aizvadītajās brīvdienās atrada nedeklarētas cigaretes, kas bija paslēptas čuguna kravās, un sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām tika izņemti 760 000 cigarešu jeb 38 000 paciņas cigarešu, portālu tv3.lv informēja VID pārstāvji.

5. septembrī 15:43

Svētdien, 4. septembrī, Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, muitas kinologam ar dienesta suni radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonos ar čuguna kravu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām tika veikta fiziskā kontrole un atklāts, ka četros vagonos paslēptas 20 kastes ar cigaretēm. Iepakojumos atradās 200 000 cigarešu “NZ”, “Minsk”, “Queen” un “Premjer” jeb 10 000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Arī sestdien, 3. septembrī, veicot divu kravas vilcienu sastāvu muitas kontroli Indras muitas kontroles punktā, tika novērsta cigarešu kontrabanda. Izvērtējot vilciena sastāva skenējuma attēlus, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvadāšanu vagonos ar kravu – čuguns.

Pārbaudot vagonus, muitas kinologs ar darba suni un Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja, ka zem čuguna slāņa ir paslēptas cigaretes.

Kontroles rezultātā izņemti 380 000 cigarešu “Premjer”, “NZ”, “Minsk” un “Queen” jeb 19 000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Otra vilciena sastāva kontroles rezultātā tika izņemti 180 000 cigarešu “Minsk” un “Queen” jeb 9000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 134 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm