tv3.lv

Latgalē kāda persona kļuvusi par cilvēktirdzniecības upuri

Valsts policija aizturējusi personu, kas ar pievilcīgas algas solījumiem uzaicināja darbam kādā Latvijā bāzētā restorānā Ķīnas Tautas Republikas pilsoni, taču vēlāk personu ekspluatēja un, atņemot personu apliecinošus dokumentus, piespieda darbu veikt bez atlīdzības. Tādējādi, persona aptuveni divu mēnešu garumā tika pakļauta cilvēktirdzniecībai, portālam tv3.lv ziņo Valsts policija (VP).

26. janvārī 10:14

Valodas barjera traucēja upurim pašam rast palīdzību. Tikai pēc veiksmīgas sazināšanās ar savu paziņu interneta vietnē, informācija par šo situāciju nonāca kādā Latvijas nevalstiskās organizācijas rīcībā, kura nekavējoties par to ziņoja Valsts policijai. Par notikušo tika ierosināts kriminālprocess, iespējamā vainīgā persona aizturēta un atzīta par aizdomās turēto, savukārt cilvēktirdzniecības upuris – atbrīvots, nodrošinot viņam visu nepieciešamo palīdzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāda Latgales reģionā esoša restorāna īpašnieks, 1978. gadā dzimis vīrietis, 2020.gadā uzsāka meklēt darbinieku savam restorānam no Kīņas Tautas Republikas, solot konkrētu amatu restorānā ar pievilcīgu darba samaksu 1500 eiro apmērā.

Uz darba sludinājumu atsaucās kāds 1995. gadā dzimis vīrietis un, ar atbilstoši sakārtotu dokumentāciju, ierodoties Latvijā, viņš tika sagaidīts un izmitināts restorāna īpašnieka norādītā dzīves vietā. Lai arī sākotnēji tika parakstīts darba līgums un līdz ar 2021.gada jūlija vidu persona sāka pildīt amata pienākumus, tomēr samaksa par veikto darbu netika veikta un faktiski turpmāko divu mēnešu garumā persona tika ekspluatēta.

Vienlaikus vīrietim tika atņemti arī personu apliecinoši dokumenti un ar draudiem viņš tika piespiests pakļauties darba ekspluatācijai, tādējādi upuris bija nonācis materiālā atkarībā no iespējamā vainīgā un atradās ievainojamības un bezpalīdzības stāvoklī.

Izmeklēšana lietā vēl turpinās. Jāpiebilst, ka aizdomās turētā persona nav Latvijas valsts piederīgais, tāpēc lietā norisinās arī aktīva starptautiskā sadarbība informācijas iegūšanas un citos ar tiesisko palīdzību saistītos jautājumos. Par inkriminēto nodarījumu, persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka, lai arī turpmāk novērstu iespējamos cilvēku tirdzniecības gadījumus un ar to saistītos riskus, ikviens, kura rīcībā ir kāda informācija par iespējamiem cilvēktirdzniecības gadījumiem vai citiem līdzīgiem gadījumiem, vērsties policijā un ziņot par tiem, zvanot 110 vai rakstot e-pastu [email protected]

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm