tv3.lv

Latvijā vērienīgākā naudas viltošanas lieta nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par viltotu 100 ASV dolāru banknošu izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu, kopumā veidojot 3,5 miljonus, kas bijis līdz šim lielākais konstatētais viltotas naudas daudzums Latvijā.

2017. gada 29. jūnijā 13:50

Kā informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ilze Jurēvica, aizturētā noziedzīgā grupa sešu personu sastāvā Rīgā viltotos ASV dolārus izplatījusi ne tikai Latvijā, bet arī Anglijā un ASV.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušā gada aprīlī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar partneriem no ASV slepenā dienesta ļoti īsā laika posmā atklājusi noziedzīgu grupējumu, kas Rīgā kāda tipogrāfijas uzņēmuma telpās nodarbojusies ar naudas viltošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā starptautiskā līmenī. Tagad izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un nosūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Naudas viltotāji “ražojuši” 100 ASV dolāru banknotes

Jau vēstīts, ka Valsts policijai pirmie aizmetņi par viltotu 100 ASV dolāru naudas zīmju izplatīšanu radās 2014. gada septembrī, un jau 2016. gada aprīlī Rīgā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde par šādām darbībām aizturēja vairākas personas. Izmeklēšanas gaitā sadarbībā ar partneriem no ASV slepenā dienesta tika konstatēts, ka tāda paša parauga viltotas naudas zīmes tikušas izplatītas ne tikai Latvijā, bet arī Anglijā un ASV. Veicot vērienīgu un apjomīgu darbu, Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas konstatēja, ka šo dolāru izgatavošana notiek Latvijā.

Aizdomās par viltotu 100 ASV dolāru naudas zīmju izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā vismaz trīs gadu garumā no 2013. gada, pret 2016. gada aprīlī aizturētajām sešām personām – 1967., 1972., 1984., 1969. un diviem 1966. gadā dzimušiem vīriešiem, uzsākts kriminālprocess. Neviena no aizturētajām personām iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā. Tie visi ir Latvijas valsts piederīgie, un visi, izņemot 1972. gadā dzimušo vīrieti, strādāja tipogrāfijā.

Izmeklēšanas gaitā tika veiktas 13 kratīšanas, kurās izņemti noziedzīgā nodarījuma lietiskie pierādījumi – tipogrāfijas iekārtas, dažādas klišejas, gan naudas zīmju reljefa, gan detaļu izgatavošanai, vairākas tonnas papīra naudas izgatavošanai, kā arī negatavā un gatavā produkcija 3,5 miljonu ASV dolāru vērtībā. Kvalitāte šiem viltotajiem dolāriem bija ļoti labā līmeni. Kratīšanas laikā atrastas arī ierīces, kas skenē naudu, kas liecina par to, ka noziedznieki centušies nodrošināt viltotās naudas kvalitāti.

Sākotnēji četrām no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, pārējiem diviem tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šā gada 22. jūnijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu lietā un kriminālprocesu nodeva prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai. Ja aizdomās turēto personu vaina noziedzīgajā nodarījumā tiks pierādīta, tiem var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm