tv3.lv

Ļaudis Purvciemā vakarpusē sabiedē šaudīšanās ar ieroci

15. septembrī 22:00

Trešdienas, 13. septembra, vakarā, kad ārā jau ir bija tumšs, Purvciemā kāds neapdomīgi paspēlējās ar šaujamo, visticamāk, kādu no pneimatiskajiem ieročiem, kuru var iegādāties ikviens, sasniedzot pilngadību, vēsta “Degpunktā”.

Vakarpusē ap astoņiem, ejot mājās, Vitas uzmanību piesaistīja troksnis daudzstāvu namu pagalmā Ilūkstes ielā. No kāda dzīvokļa loga augšējos stāvos tika raidīti vairāki šāvieni.

Vita, kas sabijās no šāvieniem, apliecina – dzirdējusi pret zemi atšaujamies lodīti. Tās pašas lodītes varētu būt plastikāta vai dzelzs bumbiņas. Bija skaidri dzirdams, ka šāvējs netēmēja ieroci gaisā, bet lejā, jo lodīte atsitās pret asfaltu. Bija jau tumšs, vien logā dega gaismas, tāpēc īsti nevarēja redzēt, kurš ir vainīgais.

Vitai pie atvērta loga pamanīja vīrieša siluetu, iespējams, kāda pusaudža, pieļaujot, ka bērns garlaicības vadīts neapdomīgi izklaidējas, baidot putnus vai sētas kaķus.

Vita redzēja netālu ejam sievieti ar sunīti, kura arī izbijās. Viņa gan neizsauca policiju, jo viņai tobrīd nebija iespējas sagaidīt policijas ekipāžu un nebūtu patīkami bijis atrasties arī vietā, kur šaudās, kamēr ierodas likumsargi.

Noteikti šādos gadījumos par redzēto jāziņo likumsargiem, kas tālāk jau skaidros, kāda ierīci izmantota un kas to lietojis. Vita ar piedzīvoto dalījās sociālajos tīklos, un viens no komentāriem liecina, ka šaudīšanās dēļ tika bojāta automašīna.

“Man tik stipri ielidoja priekšējā stiklā. Pilnīgi puse stikla ieplīsa. Ja būtu redzējusi, no kurienes šāva, *** iebāztu to šaujamo,” kāda rakstīja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieprasījums ieročiem, kurus var iegādāties ikviens 18 gadus sasniedzis cilvēks bez ieroču atļaujas, ir visai liels, stāsta Ēriks Kaufmanis, šaušanas instruktors.

Pēc viņa teiktā, ir divu kategoriju ieroči, ko cilvēki iegādājas – līdzekļi pašaizsardzībai un pneimatiskie īsstobra un garstobra ieroči, tāpat “airsoft” un citi.

No sešpadsmit gadiem pašaizsardzībai var nopirkt piparu gāzes balonus, no astoņpadsmit – elektrošoka ierīces, kā arī gāzes pistoles un revolverus, kurus pēc iegādes reģistrē uz pircēja vārda.

Pēc viņa teiktā, cilvēki bieži grib iegādāties pneimatisko ieroci un izmantot pašaizsardzībai, kas ir pret likumā noteikto. Pneimatiskās šautenes šauj ar svina lodītēm, pistoles – ar tērauda bumbiņām.

Visticamāk, nāvējošas traumas ar šiem ieročiem nodarīt nevar, bet tikt pie miesas bojājumiem noteikti ir iespējams, tādēļ izmantot tos pret cilvēkiem vai dzīvniekiem ir kategoriski aizliegts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vita redzējusi, kā arī kāds tēvs ar piecus līdz septiņus gadus vecu bērnu mētājis sprāgstvielas. Iespējams, gribējis bērnu izklaidēt, bet, sievietes ieskatā, tas bērniem parāda visatļautību.

Viņa arī atzīst, – ir vietas, kur to var darīt, bet ne tur, kur cilvēki vai dzīvnieki un kādam var trāpīt, tas ir bīstami, neuzņemties par to atbildību un nav atbalstāms.

Neviens no ieročiem nav rotaļlieta, un kopš iegādes brīža jūs uzņematies atbildību gan par to lietošanu, gan glabāšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm