tv3.lv

Likumsargi uz šosejas pie Saulkrastiem pie jauniešiem atraduši gandrīz kilogramu īpaši bīstamu narkotiku

Valsts policijas amatpersonas aprīlī un maijā Rīgas reģionā veica operatīvās darbības, kā rezultātā kopumā tika aizturētas sešas personas un atsavinātas dažādas narkotikās vielas, piemēram, puskilograms marihuānas, MDMA tabletes un aptuveni kilograms īpaši smagās narkotikās vielas – izotonitazēna, informēja policijā.

2021. gada 12. maijā 10:42

Aizvadītajā mēnesī, 7. aprīlī, Rīgas reģiona pārvaldes pirmā biroja trešās nodaļas darbinieki sadarbībā ar Speciālo uzdevuma bataljona darbiniekiem, veicot operatīvās darbības, Rīgā aizturēja piecas personas par nelikumīgu narkotisko vielu apriti. Neatliekamības kārtā tika veiktas kratīšanas trīs personu dzīvesvietās Torņakalna, Mežaparka un Pļavnieku mikrorajonā, kur likumsargi vienā no adresēm izņēma 500 gramus marihuānas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie kāda 2001. gadā dzimušā vīrieša dzīves vietā tika atsavinātas piecas MDMA tabeles, vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība. Kādam 1989. gadā dzimušam vīrietim, kuram šajā grupējumā bija iespējama piegādātāja loma, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Trīs personas no šī grupējuma ir aizdomās turamie.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tas izdarīts lielos apmēros. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policijas darbiniekiem, turpinot veikt operatīvās darbības narkotisko vielu apkarošanas jomā, šomēnes, 6. maijā, sadarbojoties ar Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekiem un pretterorisma vienības “OMEGA” kaujiniekiem uz autoceļa Tallina – Rīga pie Saulkrastiem, kur tika apturēta automašīna, kurā atradās divi 2001. gadā dzimuši jaunieši. Abi šie notikumi ir savstarpēji saistīji, jo pie viena no šiem jauniešiem jau 7. aprīlī Valsts policijas darbinieki atsavināja piecas MDMA tabletes, tad jaunietim tiesa piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzību. Šoreiz, apturot automašīnu, policijas darbinieki atsavināja gandrīz kilogramu jeb 993 gramus izotonitazēna, kura iedarbība uz cilvēka organismu ir spēcīgāka nekā heroīnam, un kura lietošanas sekas ir būtiskākas, smagākas un ilgtermiņa. Iespējams, šīs vielas bija paredzēts realizēt Baltijas valstu tirgū.

Otra persona, kura atradās automašīnā iepriekš nebija nonākusi policijas redzes lokā un personai piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzību. Vīrietim, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu apriti tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected] Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm