tv3.lv

Limbažu pusē pēc automehāniķa vizītes pazūd “BMW X5” 

Katvaru pagasta centrā, Pociemā, kāds garnadzis nakts vidū piesavinājies svešu “BMW” markas spēkratu. Tā īpašnieks tur aizdomās automehāniķi.

2021. gada 13. aprīlī 21:18

Pirms nedēļas Zanes tēta “BMW X5” markas spēkrats pēkšņi pārstāja darboties. Vīrietis uzreiz zvanīja meistaram un lūdza transportlīdzekli apskatīt. Automehāniķis ģimenei ir pazīstams, viņam parasti varēja uzticēties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mašīna vairs negāja. Tika izsaukts meistars, kurš pieliek datoru klāt un novērtē, kas mašīnai vainas. Tika paziņots, ka sveču vadi un sūknis ir beigti. Tika izdrukāta kaut kāda lapiņa, vienu meistars ielika sev kabatā, vienu atstāja mašīnā un palūdza vēl čipu, bez kura mašīnu vispār nevar aizdzīt,”stāsta Zane, kura palīdz tēvam meklēt auto.

Meistars nepaskaidroja, kāpēc bija jāņem līdzi čips. Zanes tētis vienkārši uzticējās speciālistam.

“Tas meistars bērnības draugs, [tēvs] uzticējās viņam un iedeva to čipu līdzi,” stāsta Zane.

Trīs dienas vēlāk automašīna pazuda bez pēdām. Zādzība notika starp trijiem un sešiem no rīta. Zanei ir nelāgas aizdomas, ka noziegumā iesaistīts mehāniķis, kam vienīgajam bija iespēja automašīnu iedarbināt.

“Negribas nevienu vainot. Lai strādā policija un izmeklētāji. 99% dodu, ka tas meistars pats to nedarīja, bet tika nodota informācija. Jo ir informācija, ka viņam pašam tagad ir lielas problēmas gan finansiāli, gan ģimenē,” bilst Zane.

Automehāniķis Jānis no Saulkrastiem uzskata, ka Zanes aizdomas ir visai pamatotas. Otram meistaram nav bijis pamata pieprasīt čipu līdzi uz mājām.

“Neviens autoservisa mehāniķis nebrauks uz mājām, neslēgs klāt datoru un neprasīs čipu, lai varētu mašīnu piedarbināt, jo viņam no tā nav nekādas jēgas,” saka automehāniķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apzagtā ģimene lēš, ka 2008. gada “BMW X5” tirgus vērtība ir ap 14 000 eiro. Diemžēl transportlīdzeklis nebija apdrošināts un tā īpašniekam jāturpina maksāt atlikusī summa kredītiestādēm. 10. aprīļa rītā ģimene devās uz policiju un rakstīja iesniegumu par zādzību. Policisti ir uzsākuši darbu.

“Par notikušo policijā tika sākts kriminālprocess un uzsākti automašīnas meklēšanas pasākumi. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka automašīna nebija ejošā kārtībā, tai bija tehniski defekti,” informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Policijā piemin, ka Vidzemes reģionā automašīnu zādzību nav daudz un ir retums. Šogad aizdzīti vien četri spēkrati, ieskaitot Zanes tēta “BMW”.

Ja kāds ir redzējis attēlā redzamo spēkratu ar numura zīmi ML-6199 vai zina tā atrašanās vietu, tiek aicināts sniegt informāciju Valsts policijai pa telefona numuru 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm