Meitenes izvarošana un slepkavība Bolderājā: paziņots spriedums diviem vīriešiem, kuri pastrādāja šo noziegumu

2019. gada jūnijā “Degpunktā” vēstīja par slepkavību Bolderājā, kur divi vīrieši nogalināja jaunu meiteni. Pēc ilgstošas pierādījumu izvērtēšanas, Augstākā tiesa pirms pāris dienām, 7. septembrī, nonāca pie lēmuma vīriešus atzīt par vainīgiem un piemērot ilgus gadus cietumā.

Liktenīgajā vasaras dienā pirms četriem abi jaunie vīrieši kopā ar jaunu meiteni kopā lietoja alkoholiskos dzērienus mājas pagalmā Bolderājas apkārtnē. Ap pusnakti apsūdzētie izvaroja bezpalīdzīgo meiteni un pēc tam spēcīgi žņaudza.

28 un 20 gadus vecie vīrieši upuri ietina guļammaisā un aiznesa uz Buļļupes kanālu noslīcināt. Vēl pirms policija sniedza publisku informāciju par slepkavības apstākļiem, starp Bolderājas iedzīvotājiem notikušā versija izplatījās ātri, un faktoloģiski diezgan precīza.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrieši cerēja, ka neviens neatklās zvērības, kas paveiktas alkohola un narkotiku ietekmē. Pēc neilga laika vietējie makšķernieki ieraudzīja nepatīkamo skatu un informēja policiju. Meitenei bija tikai 15 gadu.

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments septembra sākumā paziņoja galējo spriedumu lietā par cietsirdīgo slepkavību. Ja iepriekš soda apmērs vēl varēja mainīties, šobrīd lēmumu grozīt vairs nebūs iespējams. Par cietušo ir atzīta pusaugu meitenes māte, kura saņems naudas kompensāciju.

Abi vīrieši tika aizturēti tajā pašā dienā, pāris stundu laikā pēc līķa atklāšanas. Tas nozīmē, ka slepkavas atrodas apcietinājumā jau no 2019. gada 18. jūnija, tātad nedaudz vairāk par četriem gadiem. Vienam no vīriešiem piespriests 15 gadus ilgs cietumsods, kas stājas spēkā jau no apcietināšanas brīža. Varmāka tiks izlaists no cietuma 2034. gadā.

Otrs nozieguma līdzdalībnieks izpelnījās smagāku sodu jeb 18 gadus ilgu sēdēšanu aiz restēm. Viņš atgriezīsies sabiedrība 2037. gadā. Abiem piemērota probācijas uzraudzība piecu gadu garumā pēc brīvības iegūšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krimināllikuma 61. pants slepkavniekiem paredz iespēju tikt atbrīvotiem pirms soda termiņa beigām. Attiecīgi, kad katrs no viņiem būs izcietis divas trešdaļas termiņa – pirmajam notiesātajam tie būtu 10 gadi, bet otram 12 gadi aiz restēm, izvarotāji-slepkavas varēs lūgt apžēlošanu. Tas notiktu 2029. un 2031. gadā. Taču no cietuma tāpat vien noziedzniekus neatbrīvo. Tiesa izvērtē ļoti daudz kritēriju, pirms pieņem šādu lēmumu. Ņemot vērā, ka vīrieši demonstrēja gandrīz neticamu cietsirdību, visticamāk, ka varasiestādes viņu lūgumu pēc brīvības neapmierinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm