Metāla zagļi “aptīra” vēsturisko Baložu kūdras bānīti – tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība!

Ķekavas novada Baložos jau kādu laiku aktīvi darbojas Kūdras bānīša draugu klubs. Tā biedri atjaunojuši veco dzelzceļu un vilcienu, kas vasarās izvadā tūristus. Diemžēl vēsturiskā dzelzceļa darbība regulāri tiek traucēta, jo sliedes un vilciena metāla konstrukcijas mēdz iekārot zagļi. Pagājušajā nedēļas nogalē pēc ilgāka klusuma brīža atkal piedzīvots garnadžu uzlidojums.

2019. gada 5. novembrī 21:05

Baložu kūdras bānītis beidza kursēt oktobrī. Lokomotīve un platformas vagoni tika novietoti turpat netālu no kūdras ieguves vietām, tomēr pietiekami tālu no vietējās apsardzes acīm, lai zagļiem rastos interese.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zagļi viennozīmīgi savu guvumu vēlāk nodos metāllūžņos, ja nav paspējuši jau to izdarīt. Vilcienam noņemtas un no teritorijas aiznestas gan krāsainā, gan melnā metāla detaļas. Finansiāls ieguvums zagļiem droši vien būs vien daži desmiti eiro, bet Bānīša draugiem nāksies ieguldīt ievērojamu kapitālu, lai vajadzīgo atjaunotu.

Ļoti vērtīgas detaļas, ko atjaunot būtu īpaši sarežģīti, ir vagonetes riteņi. Ja tos sazāģēs lūžņos, iecere par vagonestes būvēšanu var tikt atlikta uz ilgāku laiku.

Dāvis Bušs lūdz iedzīvotājus neatbalstīt zagļus un neuzpirkt to, kam acīmredzami ir nelegāla izcelsme. Ja nozagtajām lietām nebūs noieta, arī zagļu sirojumi apsīks.

Krāsainā metāla uzpircēji vai ikviens, kuram ir informācija par vietām, kur varētu būt nelegāli pieņemtas kūdras dzelzceļam nozagtās detaļas, ir aicināti ziņot biedrībai “Bānīša draugu klubs” pa tālruni 23272013.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm