tv3.lv

Neoficiāli: Pļavniekos noslepkavots Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins

Bandītu savstarpēja izrēķināšanās vai pasūtījuma slepkavība kā atriebība – to, kādi ir iemesli piektdien, 11. martā, Pļavniekos notikušajai nāvējošajai apšaudei tagad skaidros likumsargi un izmeklēšanā viņiem krietni palīdzēs tas, ka Ropažu novada pašvaldības policisti vienu no killeriem notvēra pa karstām pēdām, vēsta “Degpunktā”.

Pie ložu sacaurumota “Toyota” apvidnieka bez dzīvības pazīmēm asiņu peļķē šodien atrasts guļam spēkrata īpašnieks, bet apkārt līķim tramīgi staigāja satraukti aculiecinieki, kas redzēja apšaudi, un tikko atbraukušie prāvie policijas spēki. Pusdienlaikā, stāvlaukumā pie kafejnīcas “Ugolok”, īstenots, visticamāk, iepriekš plānots uzbrukums, ko veica vismaz divi noziedznieki.

Videonovērošanas kameru ieraksti liecina, ka ar šaujamieroci upurim uzbrukts brīdī, kad tas vai nu tikko iebrauca stāvlaukumā, vai arī grasījās doties prom. Sudrabas krāsas “Chrysler” apstājās un nobloķēja ceļu “Toyotai”, izdarīti vairāki šāvieni, iespējams arī kontrolšāviens. Jau mirkli vēlāk uzbrucējs, kas tērpies policijas formai līdzīgā jakā un biksēs, iekāpa spēkratā un pameta nozieguma vietu.

Aculiecinieks

“Klienti dzirdēja, paši atbrauca ar “BMW”. Vīrietis un sieviete gados izkāpa no savas mašīnas un tieši dzirdēja šāvienus. Runā, ka šauts no automāta, jo esot dzirdēta automāta kārta.”

Likumsargi, no aculieciniekiem saņemot uzbrucēju un viņu mašīnas aprakstu, sacēla kājās neskaitāmas ekipāžas un visā valstī izsludināts plāns “Slazdi”, lai noziedzniekus pēc iespējas ātrāk aizturētu. Plāns gan īsi nenostrādāja, jo pirmie pavisam nejauši pārkāpējus uzgāja patrulējošie Ropažu novada pašvaldības policisti. Neko nezinot par slepkavību, vien tālumā, mežā, pamanot dūmu mutuļus, viņi nokļuva īstā trillera epicentrā.

Ropažu novada pašvaldības policijas inspektors Edgars Gorskis stāsta, ka, izdzirdot informāciju, likumsargi nekavējoties devās uz notikuma vietu pārbaudīt inormāciju, un uz meža ceļa ieraudzīta degoša “Chrysler”  automašīna, bet no notikuma vietas prom devās cits “Opel” markas spēkrats. Uzreiz radās aizdomas, ka abas automašīnas ir saistītas, tāpēc likumsargi sāka sekot līdzi notikuma vietu pametošajam auto, kas sāka bēgt. Spēkrats panākts Auguļu ielas rajonā, kur tas iebrauca rūpniecības teritorijā. Viens cilvēks aizmuka – pazuda meža masīvā, bet ir aizturētie.

Atliek vien minēt, kas notiktu, ja bēdzēji pret policistiem mēģinātu pielietot uguni jeb ko citu, kas varēja būt viņu arsenālā, taču, par laimi, pašaizliedzīga pašvaldības policijas inspektoru rīcība veicināja sekmīgu aizturēšanu bez sekām pašiem likumsargiem. Pārējo aizdomas turamo meklēšanu pārņēma Valsts policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Simona Grāvīte
Valsts policijas pārstāve

“Iesaistīti gan plaši Valsts policijas spēki, gan arī pašvaldību policijas. Var apstiprināt, ka šobrīd ir aizturētas personas, kuras iespējams saistītas ar noziedzīgu nodarījumu. Tāpat Rīgas rajonā, Dreiliņos, atrasta jau aizdedzināta automašīna, kura, iespējams, ir saistīta ar noziegumu. Policija noskaidrojusi noslepkavotā vīrieša personību, šobrīd notiek aktīvi kriminālprocesuālie un operatīvas darbības pasākumi. Valsts policija vērš uzmanību, ka iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam.”

Neoficiāla informācija liecina, ka noslepkavots ir kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins.

“Degpunktā” turpinās sekot līdzi nozieguma izmeklēšnai un par jaunumiem informēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu