Nežēlīgā meitenes piekaušana Jelgavā: cietušās māte panākusi kriminālprocesa uzsākšanu

Jelgavnieces un četru bērnu mātes cīņa par taisnīgu tiesu risinās jau kopš septembra vidus, kad viņas vidējai atvasei – 13 gadus vecajai meitai – vardarbīgi uzbruka par viņu vecāka pusaudze. Par spīti smagajam nodarījumam, policija nevēlējās izskatīt lietu Krimināllikuma ietvaros. Mātei nesen izdevies lēmumu veiksmīgi pārsūdzēt.

Pirms aptuveni trīs nedēļām vēstīts par situāciju Jelgavā, kur kādas piekautas pusaudzes māte kopā ar advokātu rūpīgi gatavojās pārsūdzēt policijas lēmumu. Likumsargi par vardarbīgu uzbrukumu nepilngadīgajai aprobežojās vien ar administratīvā pārkāpuma izskatīšanu.

Ar advokāta palīdzību sagatavojot argumentu un pierādījumu bāzi, cietušās meitenes mātei Laurai izdevās panākt, lai policija lietu izskata vēlreiz, šoreiz jau Krimināllikuma ietvaros.

Tika iesniegts iesniegums Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu. Prokuratūra diezgan operatīvi, izvērtējot lietas faktiskos apstākļus, pieņēma lēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu un tālāku tās nodošanu izmeklēšanai Valsts policijai.

Jelgavas policija notiekošo pagaidām nevēlas komentēt. Tikmēr Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka apraksta lietas virzības izmaiņas un to pamatojumu.

Piekautās meitenes māte ir apmierināta, ka sperts pirmais solis cīņā par taisnīgu tiesu. Advokāts Rihards Poļaks piebilst, ka lietas izskatīšana vēl nav beigusies. Šāds risinājums šobrīd ir tiesiski pareizāks un ir jācer uz objektīvu izmeklēšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm