tv3.lv

No atrakciju parka Imantā nozagtais tītars vēlāk tika spīdzināts un joprojām nav atguvis veselību

No atrakciju parka Rīgā, Imantā, nozagtais tītars vēlāk tika spīdzināts un joprojām nav atguvis veselību, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2020. gada 10. decembrī 22:20

Pagājušajā nedēļā “Degpunktā” ziņoja par zādzību atrakciju parkā, Imantā, kur trīs piedzērušies vīrieši nozaga piecus kilogramus smagu mājputnu. Jautrā kompānija ar padusē pasistu tītaru iekāpa vilcienā un devās uz Bulduriem, kur izklaidējoties dzīvnieku mocīja, lejot tam knābī šņabi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Briesmīgi, goda vārds, man trūkst vārdu, ko teikt, jo es nevaru iedomāties – kāds vienkārši paņem tītaru un piedzirda to ar degvīnu,” stāsta atrakciju parka darbiniece Līva.

Kopš vardarbības pret tītaru Imantā pagājusi nedēļa un tā īpašnieki ziņo, ka šis putns joprojām izrāda saindēšanās pazīmes, proti, neēd, maz kustas un jūtas slikti. Veterinārārsts Jānis Beinerts saka, ka tā ir slikta zīme.

“Ja tur tas šņabis būtu bijis drusku vairāk, es domāju, ka tas putns jau varbūt būtu beigts, bet, ja sešu dienu laikā nav izgulējis, tad es neko labu tur nesaskatu – tur varētu būt kaut kādi centrālās nervu darbības sistēmas traucējumi, un viņš var arī neatkopties. Veidojas visādas funkcionālās un strukturālās izmaiņas – nespēj normāli funkcionēt ne nieres, ne aknas. Nieru mazspēja, tā kā alkoholisma gadījumā cilvēkiem,” stāsta veterinārārsts.

Veterinārārsts stāsta, ka viņš savās darba gaitās ir saskāries ar līdzīgu gadījumu. Dakteris atceras, ka toreiz kādam citam putnam tomēr izdevās atveseļoties.

Policijas apkopotā statistika vēsta, ka šā gada laikā fiksēti vairāki desmiti gadījumu, kad paveikta vardarbība pret dzīvniekiem. VP pēc krimināllikuma 230. panta ir uzsākti 56 kriminālprocesi, no kuriem 33 ir izbeigti un astoņi nodoti kriminālvajāšanai. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijā pēc krimināllikuma divsimt trīsdesmitā panta ir uzsākti piecdesmit seši kriminālprocesi, trīsdesmit trīs ir izbeigti, un astoņi ir nodoti kriminālvajāšanai. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm