Par mājas nelikumīgu atsavināšanu no īpašnieka policija rosinājusi apsūdzēt noziedzīgu grupu

Valsts policija rosinājusi apsūdzēt noziedzīgu grupu par mājas nelikumīgu atsavināšanu no īpašnieka, informēja policija.

15. martā 10:14

2020. gadā, izmeklējot sākto kriminālprocesu saistībā ar narkotisko vielu apriti,  policija ieguva informāciju par citu noziegumu – par to, ka organizēta personu grupa grasās pārdot sev nepiederošu nekustamo īpašumu, izmantojot viltotus dokumentus. Mājas saimnieks tobrīd atradās ārvalstīs un par notiekošo nezināja, kā arī viņš nepazina noziedzīgās grupas dalībniekus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka krāpšanas shēmas organizētājs šim nolūkam piesaistīja vēl trīs vīriešus un pēc iepriekšējas vienošanās sadalīja lomas.

Nozieguma izdarīšanai tika izgatavota viltota pase uz mājas īpašnieka vārda, kā arī viltota pilnvara. Papildus tam tika piesaistītas trīs personas kā starpniecības pakalpojumu sniedzēji nolūkā atrast pircēju.

2020.gada 9. janvārī brīdī, kad aizdomās turētie bija ieradušies pie notāra, lai noslēgtu darījumu par mājas pārdošanu, likumsargi visas aizdomās turētās personas aizturēja, tādējādi novēršot nekustamā īpašuma nelikumīgu atsavināšanu no mājas īpašnieka. Ļaundari no mājas pārdošanas bija plānojuši iegūt 1,2 miljonus eiro.

Kopumā aizturēti visi četri organizētās grupas dalībnieki. Sākotnēji aizturēti arī starpnieki, taču vēlāk viņiem piemērots liecinieku statuss.

Šīs organizētās noziedzīgās grupas līderis jau iepriekš ir sodīts par slepkavībām un krāpšanām. Tāpat par mantiskiem noziegumiem ir sodīts vēl viens līdzdalībnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu pret četriem minētajiem vīriešiem, 27. februārī kriminālprocess nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai par krāpšanas mēģinājumu un dokumenta viltošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm