Par metamfetamīna realizēšanu lielos apmēros Rīgā aizturēja organizētu grupu

Maijā Valsts policijas amatpersonas aizdomās par narkotiskās vielas metamfetamīna neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkos lielos apmēros Rīgā aizturēja organizētu grupu trīs personu sastāvā, portālu “tv3.lv” informē Valsts policija.

5. jūnijā 11:19

Kopumā likumsargi izņēma 37,660 gramus metamfetamīna un 59 860 gabalu cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Visiem trim aizturētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija informē, ka likumsargi ieguva informāciju par personām, kuras, iespējams, realizē narkotiskās vielas Rīgā. Tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 trešās daļas, proti, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā.

Sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldes kļuva zināms, ka viena no iespējamām “narkotiku biznesā” iesaistītām personām, visticamāk, nodarbojas arī ar alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju.

Veicot izmeklēšanas darbības, policisti noskaidroja, ka katra no personām pēc iepriekšējās vienošanās ar pārējiem grupas dalībniekiem, atbilstoši savai lomai un pienākumiem, nodarbojās ar narkotiskās vielas metamfetamīna neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu lielos apmēros.

Likumsargi veica vairākas kratīšanas minēto personu dzīvesvietās, kuru laikā atrada un izņēma 37,660 gramus metamfetamīna, 55,502 gramus izžāvētas marihuānas, 30 580 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un 29 280 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Kratīšanu laikā atrastas un izņemtas arī 22 piecu litru pudeles ar alkoholam raksturīgas smakas šķidrumu un 41 puslitra pudele ar nezināmu šķidrumu. Izņemtajiem šķidrumiem ir nozīmētas ekspertīzes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat minētajā kriminālprocesā tika uzlikts arests naudas līdzekļiem 1 360 eiro.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policija aizturēja trīs 1963., 1976. un 1978. gadā dzimušus vīriešus, kuri jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Par nelikumīgajām darbībām iespējamie vainīgie var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm