tv3.lv

Pavērsa ieroci pret farmaceiti un pieprasīja medikamentus: likumsargi atklāj detaļas par aptiekas aplaupīšanu Olainē

Ne vienmēr policistiem izdotas noziedzniekus aizturēt “pa kārstām pēdām “, un šādos gadījumos ārkārtīgi svarīga ir apkārtējo iesaiste situācijā. Tā iedzīvotāju modrības un likumsargu rīcības dēļ izdevās aizturēt vīrieti, kas paveica smago noziegumu, proti, aplaupīja vienu no aptiekam Olainē.

Bruņota laupīšana “Mēness aptiekas’ telpās notika plkst. 17.30 pievakarē, ļaundarim sagaidot klusu un mierīgu brīdi, lai pret farmaceiti pavērstu ieroci un pieprasītu stingrās uzskaites medikamentus, psihotropas zāles. Saprotot, ka noziedznieka nodomi ir nopietni un ar viņu joki maz, darbiniece atdeva prasīto. Laupītājs, tiekot pie kārotā, nozieguma vietu pameta ar velosipēdu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Laupīšana Olaines aptiekā: tiesa apcietina par psihotropo medikamentu laupīšanu aizdomās turēto NMPD darbinieku

Drīz vien pie aptiekas piestāja izsauktie Valsts policijas darbinieki. Vīrietis tika izsludināts meklēšanā. Šoreiz publicētās noziedznieka fotogrāfijas, kas iegūta no videonovērošanas kamerām, un iedzīvotāju modrības dēļ, likumsargi īsā laikā tika uz ļaundara pēdām un nākamajā dienā veica aizturēšanu.

“Šodien, 10. maijā, notika tiesas sēde, kurā tika lemts par drošības līdzekļa – apcietinājuma – piemērošanu. Tika izlemts vīrieti apcietināt. Jāpiemin, ka ir izņemts iespējamais noziegumā izmantotais ierocis, kam ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu ieroča tipu,” stāsta Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Pret aizturēto uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, lietojot šaujamieroci. Šāda vizīte aptiekā noziedzniekam var beigties ar cietumsodu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem. Šodien aptiekas farmaceiti, kuriem nācās piedzīvot briesmu brīžus, no komentāriem kameras priekšā atturas. Uzņēmuma vadība norāda, – šādi incidenti ir liels retums.

“Tas tiešām ir liels satraukums, liels stress, un tas ir ārpus ikdienišķas pieredzes. Tik nopietns gadījums mūsu aptiekas uzņēmumā nav pieredzēts šo gadu laikā, un tas tiešām ir viens no tādiem nopietnākajiem uzbrukumiem,” teic “Mēness aptiekas” pārstāve Līga Ribkinska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Patiešām paldies policijai, paldies par to, ka cilvēki visi ir bijuši savā vietā, savu pienākumu rāmjos un savu pienākumu pildījuši katrs savā situācijā atbilstoši tam, kā tas ir jādara. Un arī nav mēģinājuši kādas īpašas, ārpus tā kā instrukcijās sacīts, tādas nekādas īpašas citas darbības veikt. Un ir atbilstoši rīkojušies, kā tas ir pēc protokola,” pauž aptiekas pārstāve.

Aptiekas darbiniekiem pēc notikušā uzņēmums piedāvājis arī psihologa atbalstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm