Saturs turpinās pēc reklāmas

Pēdējos mēnešos veiktas vairākas zādzības no privātmājām Rīgā un Pierīgā, saimniekiem esot mājās

Pēdējo mēnešu laikā vairākas zādzības no privātmājām Rīgā un Pierīgā izdarītas, kad saimnieki atradušies mājās, taču bieži nebija pietiekami parūpējušies par drošību, liecina Valsts policijas (VP) informācija.

2020. gada 17. decembrī 14:20

Valsts policija aicina privātmāju iedzīvotājus īpaši parūpēties par mājokļu drošību. Lai arī pirmssvētku un svētku laiku iedzīvotāji biežāk pavadīs mājās nekā citus gadus, par mājokļu drošību jārūpējas aizvien.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Lasi vēl: Kriminālvajāšanai nodota lieta par sērijveida zādzībām no privātmājām

Valsts policija

“Pēdējo mēnešu laikā vairākas zādzības no privātmājām Rīgā un Pierīgā izdarītas, kad saimnieki atradušies mājās, taču bieži vien nebija pietiekami parūpējušies par drošību. Tāpēc VP aicina ņemt vērā vairākus padomus, kā pasargāt savu mājokli no zagļiem! (..) Redzot aizdomīgas personas, kas, piemēram, pārvietojas ar automašīnu un novēro svešus īpašumus, pēc iespējas jāpieraksta automašīnas numurs un citas svarīgas detaļas, un nekavējoties jāziņo policijai pa tālruņa numuru 110.”

VP skaidro – tumšajā laikā, kad zemi neklāj pastāvīga sniega sega, zagļiem ir vieglāk izdarīt noziegumu un nemanāmi aizbēgt, tāpēc VP privātmāju saimniekiem atgādina galvenos mājokļu drošības nosacījumus.

Tostarp privātmāju īpašnieki aicināti aizslēdziet savas mājas durvis un neatstāt logus vēdināšanas režīmā – mājas durvīm vienmēr ir jābūt aizslēgtām, gan atstājot māju uz pavisam īsu laiku, gan atrodoties iekšā. Laikā, kad mājās neviena nav, nedrīkst atstāt logus vēdināšanas režīmā, jo viens no populārākajiem veidiem, kā ļaundari iekļūst mājoklī, ir atspiežot vēdināšanas režīmā atstātus logus un nenoslēgtas balkona durvis. Tāpat jāparūpējas, lai tajos stāvos, kuros neatrodas mājokļa īpašnieks, visi logi būtu aizvērti.

Tāpat policija iesaka tumšajās pēcpusdienās un vakaros aizvilkt ciet aizkarus, lai zagļi nevarētu izpētīt mājas iekārtojumu, saimnieku ikdienas paradumus un vērtīgās mantas. “Pirms zādzības izdarīšanas ļaundari bieži vien iepriekš nolūko konkrēto mājokli. Īpaši tas attiecas uz privātmājām, caur kuru lielajiem logiem vakaros ikviens garāmgājējs var redzēt, kādi cilvēki tur dzīvo, kādas ir mantas un var aplūkot pat istabu plānojumu, iegūstot vērtīgu informāciju plānotajam noziegumam,” skaidro policijā. Tāpat privātmāju īpašnieki var imitēt mājas iedzīvotāju klātbūtni, piemēram, atstājot ieslēgtu gaismu.

Policija arī mudina mājoklī ierīkot signalizāciju, ja ir iespēja. Turklāt tai ir jābūt aktivizētai tajos stāvos, kuros mājas īpašnieks neatrodas. “Tendence liecina, ka zādzības tiek izdarītas arī brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši drošības sistēmu. Zagļi var iekļūt pirmajā stāvā, piemēram, uzlaužot durvis, kamēr ģimene uzturas otrajā stāvā, vai arī otrādi – kamēr saimnieki atrodas pirmajā stāvā, iekļūt otrajā stāvā, atspiežot logus,” norāda likumsargi.

Tāpat ieteicams ierīkot kvalitatīvas videonovērošanas kameras, lai zādzības gadījumā policijai būtu vieglāk atklāt noziegumu.

Parasti garnadži nozog vērtīgas un viegli aiznesamas mantas – naudu, juvelierizstrādājumus un IT tehniku, liecina policijas novērojumi. “Ja Jūsu mājās ir šādas vērtīgas mantas, ieteicams tās glabāt kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas vai grīdas. Ja seifa nav, vismaz jāpaglabā šīs lietas tālāk no zagļa acīm,” iesaka VP.

Tāpat policija atgādina, ka, rūpējoties par mājokļa drošību, sevišķi vērtīgas ir labas attiecības ar kaimiņiem. “Reizēm no kaimiņu mājas ir labāk redzams, kas notiek Jūsu mājas pagalmā. Palūdziet uzticamākajiem kaimiņiem pieskatīt savu mājokli un piekodiniet, lai viņi uzreiz zvana policijai, ja rodas aizdomas par noziegumu, īpaši, ja pats tobrīd neatrodaties mājās! Rūpējoties gan par savu, gan apkārtnes un līdzcilvēku drošību, arī pats palīdziet kaimiņiem īpašuma pieskatīšanā!” mudina VP.

Tāpat atbalsts mājokļa drošībā var būt sargsuns, pie mājas izvietoti kustības sensori un mājas pirmo stāvu logu aplīmēšana ar drošības plēvi. Redzot aizdomīgas automašīnas un personas, kas novēro svešus īpašumus, jāmēģina piefiksēt svarīgas detaļas, piemēram, automašīnu numurus, un nekavējoties jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas