tv3.lv

Pie jauniešiem Bauskā atrod realizēšanai domātās narkotiskās vielas

Pagājušajā nedēļā Bauskā aizturēti četri jaunieši, tostarp nepilngadīgais, kas pie sevis uzglabāja realizēšanai domātās narkotiskās vielas, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

2021. gada 23. aprīlī 10:18

Aizdomās par dažāda veida narkotisko un psihotropo vielu lietošanu un nelikumīgu izplatīšanu Bauskā likumsargi aizturēja trīs 2002. gadā dzimušus jauniešus un vienu nepilngadīgu personu, kas dzimusi 2005. gadā. Viņi pie sevis glabāja 30 gramu marihuānas, 625 mililitrus kodeīnu saturošu šķidrumu, aptuveni trīs gramus amfetamīna, kas bija iegādāts, lai aizliegtās vielas nelikumīgi tirgotu citām personām. Pie jauniešiem atrasti arī 105 eiro skaidrā naudā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess, un jauniešiem draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Nozīmētas ekspertīzes, lai precīzi noteiktu narkotisko un psihotropo vielu sastāvu un daudzumu.

Diviem no jauniešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet diviem – drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Visi jaunieši ir Bauskas novada iedzīvotāji un jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelegālo apriti.

“Ņemot vērā, ka likumsargi nereti konstatē narkotiku lietošanu un izplatīšanu skolas vecuma bērnu un jauniešu vidū, aicinām vecākus pievērst uzmanību bērnu uzvedībai, brīvā laika pavadīšanas izvēlēm un dažādām izmaiņām, kas varētu liecināt par nonākšanu narkotisko un psihotropo vielu atkarības valgos,” aicina Kalniņa.

Policija vērš uzmanību, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana ir iemesls uzvedības, sajūtu un domāšanas izmaiņām, kā arī ietekmē fizisko un garīgo veselību, var izraisīt panikas lēkmes, bezmiegu, depresiju, komu un pat nāvi. Narkotisko un psihotropo vielu lietotājiem pieaug risks iekļūt bīstamās situācijās vai nelaimes gadījumos. Likumsargi aicina apdomāt iespējas, kā gūt eiforiju, enerģiju un pašpārliecinātību, neriskējot ar savu veselību un dzīvību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm