Piedraudot ar nazi, Valdlaučos nolaupa jaunieti ar mopēdauto

Svētdien Valdlaučos paveikta laupīšana, kurā iesaistīts nepilngadīgs jaunietis, turklāt ļaundari pretlikumīgajās darbībās izmantojuši nazi, informē Valsts policija.

2019. gada 11. martā 16:00

Pie jaunieša piegājuši klāt divi nepazīstami vīrieši, kuri likuši viņus aizvest uz Rīgu ar jaunieša mopēdauto “Aixam”. Jaunietis atteicies to darīt, tāpēc abi vīrieši viņam piedraudējuši ar nazi, kā rezultātā jaunietis piekritis vīriešu prasībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visi trīs iesēdušies transportlīdzeklī un brīdī, kad jaunietis sācis braukt, vīrieši likuši mainīt virzienu un doties uz Baložiem. Ieradušies galamērķī, abi vīrieši jaunieti izmetuši no transportlīdzekļa un aizbraukuši projām. Par to nekavējoties tika ziņots Valsts policijai.

Likumsargi uzsāka iespējamo vainīgo personu meklēšanu. Drīz vien ceļu policija apturēja minēto transportlīdzekli. Abi vīrieši tika nogādāti Valsts policijas Baložu iecirknī apstākļu noskaidrošanai. Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī abi vīrieši atradās stiprā alkohola reibumā, kā arī viens no viņiem bija sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Aizturētie vīrieši ir dzimuši 1993. un 1998. gadā. Vecākais no viņiem iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem, kā arī par noziegumiem, kas vērsti pret personu dzīvību un veselību.

Saistībā ar notikušo pret vīriešiem ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt pret vīrieti, kurš vadījis nozagto transportlīdzekli, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē. Par šādu noziegumu vīrietis var tik sodīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizturētie vīrieši šobrīd atrodas izolatorā, un 12. martā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm