Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Pļavniekos cilvēku bariņš norauj valsts karogu un bradā ar kājām
Lāčplēša dienā, kad pie ēku fasādēm plīvoja Latvijas karogi, kāds nams palika bez valsts simbola un vēlāk tas parādījās skvērā – iesprausts zemē, bet vēl pēc brīža jau tika mētāts un bradāts kājām. Policija ir noskaidrojusi necienīgās rīcības iniciatoru, bet vai sekos arī sods, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.
Lāčplēša dienā, kad ēku karoga turētājos plīvo Latvijas valsts simbols, kāds nams paliek bez tā un pēcāk šis karogs parādās skvērā – iesprausts zemē, bet pēc tam jau mētāts un bradāts kājām. Šāda necienīga izturēšanās pret valsts karogu ir pamanīta Pļavniekos.
11. novembra pēcpusdienā Jānis pamanīja visai nepiedienīgu un agresīvu uzvedību no bariņa ļaužu, kas bija sanākuši kopā kompānijā pie Dravnieku ielas skvēra. Nelāgo situāciju viņš pamanījis pavisam nejauši, izejot uz savas mājas balkona. Šo zaimojošo rīcību pret Latvijas valsts karogu viņš paspējis arī nofilmēt: “Vienkārši ārā stāvēju, pīpēju. Cilvēki sāka ņirgāties par karogu. Es to brīdi nepiefiksēju, kur tas tika dabūts un kādā veidā. Bet tajā brīdī, kad biju ārā pīpēt uz balkona, tad redzēju, ka karogs tiek mētāts, nēsāts. Tur cilvēki kaut kādi četri, pieci, seši. Sieviete vēl bija saistīta tajā starpā arī. Un krievu tautības visi, vismaz attālumā varēja dzirdēt, ka krieviski runā. [Pa vidu varēja manīt arī tādu kā savstarpēju kautiņu, ka tomēr viens iesaistītais īsti negribēja ļaut? – red.] Jā, tā no malas izskatījās. Jā, kad blakus pienākušais cilvēks vai no tā paša bariņa varbūt. Ziniet kā – motivācija! Priekšā koki ir, zari ir. Cik varēju, tik varēju uzfilmēt. Bet, jā, cilvēks tā kā aizstāvēja valsts godu.”
Jānis min, ka pie viņa mājas karogs plīvoja, tātad tas bija norauts no kāda cita nama fasādes. Lielāku skaidrību, no kuras ēkas nozudis karogs, ieviesa mājas sētnieks: “No rīta es atradu karogu aiz otras mājas. 12. māja. Tur ir tāda dzeltena būda, un tur tas bija nosviests. Viņš bija norauts no 6. mājas.”
No šobrīd pieejamās informācijas izriet, ka valsts simbols ir mētājies sabradāts māju pagalmā līdz pat nākamajai dienai, kad to atrada sētnieks. Jānis un arī citi vietējie stāsta, ka piemājas skvēriņš tiek apsekots visai bieži no policijas puses, jo nekārtības tur notiek regulāri. Viņš ziņoja par situāciju policijai nekavējoties: “Par to dienu gan es nobrīnijos, kāpēc tik ilgi tas process bija no brīža, kad zvanīju. Jau bija piezvanījuši divi cilvēki uz policiju, ka ir piefiksēts tāds pasākums un, ka ekipāža ieradīsies. Bet, nu, jā, es uz balkona nostāvēju vēl intereses pēc – jā, kā tas viss notiks. Sagaidīšu, nesagaidīšu policiju, tā no malas skatoties. Kādu pusstundu aptuveni biju – neviens neatbrauca. Pēc tam man kaimiņš pastāstīja, ka bija atbraukusi policija. Īsti nekas neizskatījas, ka tur kaut kas risinātos, ka tur kaut kāds bariņš pašķīdis esot, aizmucis, kāds tur palicis uz vietas. Cik es sapratu no sava kaimiņa, ka tas karogs vēl tāpat tur bijis blakus kaut kur – mētājās.”
“11. novembrī Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz Rīgu, Dravnieku ielu – par vairākiem piedzērušiem vīriešiem ar karogu. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri konstatēja vienu personu stiprā alkohola reibumā, pie kuras atradās Latvijas karogs. Pret vīrieti tika uzsākts administratīvais process par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu un piemērots sods. Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru rīcībā ir vēl kāda informācija vai videomateriāli par iespējamām nelikumīgām darbībām, ko izdarījušas šīs personas un kas varētu būt saistītas ar karoga zaimošanu. Informēt policiju ir iespējams, vēršoties klātienē Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110,” norāda policijā.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!