tv3.lv

Policija aicina uzmanīties: pēdējā mēneša laikā Vidzemē no iedzīvotājiem izkrāpti teju 3000 eiro

Pēdējā mēneša laikā Vidzemes reģionā no iedzīvotājiem izkrāpti teju 3000 eiro, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

2021. gada 11. jūnijā 13:04

Valsts policija joprojām saņem informāciju no iedzīvotājiem par to, ka nezināmas personas, uzdodoties par bankas darbiniekiem, izvilina internetbankas un maksājuma karšu pieejas datus, kā rezultātā personas zaudē naudas līdzekļus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārtējais krāpšanas gadījums noticis 22. maijā Gulbenē. Kāda iedzīvotāja vērsās VP Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknī ar iesniegumu, ka no viņas bankas konta ar viltu tika izkrāpti 1000 eiro. Sieviete saņēmusi īsziņu it kā no bankas ar aicinājumu atcelt darījumu, kā rezultātā, atverot īsziņā pievienoto saiti, no sievietes bankas konta pārskaitīta nauda 1000 eiro apmērā uz nezināmas personas kontu. Par notikušo sākts kriminālprocess, stāstīja Vaskāne.

Savukārt jūnija sākumā VP Vidzemes reģiona pārvaldē saistībā ar kļūšanu par krāpšanas upuri vērsās vēl cita sieviete. Vidzemniece skaidroja, ka viņa pagājušās nedēļas beigās saņēmusi zvanu no nepazīstamas personas, kura uzdevusies par bankas darbinieku un lūgusi nosaukt bankas kartes numuru un citus datus. Vēlāk sieviete konstatējusi, ka no viņas bankas konta ir noņemta nauda – 1150 eiro. Par šo gadījumu policijā ir sākts kriminālprocess.

Policijas pārstāve atgādināja, ka svarīgi ir atcerēties, ka viltvārži zvana laikā informē personu par it kā aizdomīgu darījumu bankas kontā un, lai to anulētu, lūdz nosaukt kartes numuru, PIN kodu vai citu sensitīvu informāciju. Krāpnieku mērķis ir iegūt citas personas piekļuves rīkus – lietotāja vārdu, paroles, maksājumu karšu datus, “SmartID” PIN kodus, lai vēlāk iegūtu piekļuvi konkrētās personas elektroniskiem finanšu līdzekļiem un pārskaitītu tos uz ārzemju kontiem, kurus izsekot ir ļoti grūti.

Valsts policija skaidroja, ka bankas darbinieki nekad attālināti neprasīs veikt tādas darbības, proti, telefonsarunas laikā sniegt iepriekš minētos datus. Ja tiek saņemts aizdomīgs zvans, e-pasts vai jebkāda cita informācija, uzreiz jāsazinās ar banku. Tāpat gadījumos, ja tiek zvanīts ar līdzīgu pieprasījumu, par to noteikti jāinformē policija, piefiksējot tālruņa numuru, no kura saņemts zvans.

Likumsargi aicina nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Tāpat policija atgādina iedzīvotājiem būt uzmanīgiem un neiesaistīties apšaubāmos darījumos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm