tv3.lv

Policija aizturējusi vīrieti par sprādzienbīstama priekšmeta novietošanu uz ceļa Ludzā

Par sprādzienbīstama priekšmeta novietošanu uz ceļa braucamās daļas Ludzā Valsts policija (VP) aizturējusi vīrieti, Skaties.lv informēja VP.

2021. gada 1. februārī 16:20

Policijā atgādināja, ka Jaungada naktī Ludzā uz ceļa braucamās daļas tika atrasts sprādzienbīstams priekšmets. Operatīvo dienestu profesionalitātes dēļ tas tika laikus pamanīts un neitralizēts, tāpēc nenotika nelaime.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sprādzienbīstamais objekts uz ceļa braucamās daļas atrasts šā gada 1. janvārī, plkst. 00.12, VP sadarbībā ar Valsts robežsardzi, veicot mājsēdes kontroles pasākumus Ludzā. Izvērtējot visus iespējamos riskus, teritorija ap tā atrašanās vietu nekavējoties tika norobežota. Notikuma vietā ieradās Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas grupa. Tika konstatēts, ka uz ceļa novietotais objekts ir B2 kategorijas kara lādiņš. Sprādzienbīstamais priekšmets tika aizvests, lai drošā vietā, neapdraudot citu cilvēku dzīvību un veselību, tiktu neitralizēts.

Apzinoties šāda nozieguma bīstamību un veicot plašus operatīvās meklēšanas pasākumus, 26.janvārī VP likumsargiem izdevās noskaidrot 1978. gadā dzimuša vīrieša saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu. Aizdomās par šā nozieguma izdarīšanu turētais vīrietis nekavējoties tika aizturēts.

Neatliekamā kārtā tika veikta arī kratīšana aizturētā vīrieša dzīvesvietā, taču citi sprādzienbīstami objekti vai munīcija netika atrasti. Persona jau agrāk bija nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Vīrietis savu vainu atzīst un stāsta, ka lādiņu ir atradis mežā. Kā motīvu, kāpēc lādiņu ir novietojis uz ceļa, minēja, ka vēlējies pārbaudīt operatīvo dienestu reaģēšanas spējas.

Par doto faktu tika uzsākts kriminālprocess un šobrīd vēl tiek lemts par tā kvalifikāciju pēc konkrēta Krimināllikuma panta.

VP atgādina, – gadījumos, kad tiek atrasti sprādzienbīstami priekšmeti, nekādā gadījumā tos nedrīkst aiztikt, pārvietot vai mēģināt izjaukt. Par atradumu nekavējoties jāziņo VP pa tālruņa numuru 110 vai zvanot uz ārkārtējo notikumu tālruņa numuru 112.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Ludzas novadā no piedūmota mājokļa izglābts cilvēks

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm