tv3.lv

Policija atklājusi naudas atmazgāšanu caur Rīgas tirdzniecības centros izvietotām virtuālās valūtas iekārtām

Valsts policija atklājusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju caur Rīgas tirdzniecības centros izvietotām virtuālās valūtas iekārtām un aizdomās par šo noziegumu aizturējusi kādu Polijas pilsoni, informēja Valsts policijā.

2021. gada 2. februārī 10:48

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas lietvedībā atrodas pērn novembrī sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvietojot Rīgas tirdzniecības centros divas virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas, ar kuru palīdzību nodrošināti virtuālās valūtas pakalpojumi, neievērojot likumā noteiktās prasības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pakalpojuma sniedzējs piedāvāja pirkt un pārdot virtuālo valūtu, nepildot pienākumu veikt klientu izpēti, kas viņam kā subjektam noteikts saskaņā ar likumu. Proti, neidentificējot personu un nezinot naudas līdzekļu izcelsmi, pieņemot un izsniedzot skaidru naudu, tika pārdota un pirkta virtuālā valūta.

Lai arī virtuālās valūtas pakalpojuma sniedzējs bija noslēdzis nomas līgumus ar diviem Rīgas tirdzniecības centriem par iekārtu atrašanos tajos, virtuālās valūtas pakalpojuma sniedzējs nebija reģistrējis savu darbību Latvijā un nepildīja ar likumu uzlikto pienākumu veikt klientu izpēti, kā arī nebija reģistrējis iekārtas un nebija izgājis attiecīgās virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtu atbilstības pārbaudes kompetentajās institūcijās.

Tāpat arī nebija saņemti iekārtu atbilstības sertifikāti.

Izmeklēšanas laikā 10. janvārī aizturēts Polijas pilsonis, kura pienākumos bija tehniski apkalpot iekārtas Latvijā un Igaunijā.

Tāpat arī izņemtas trīs virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas un skaidra nauda 97 000 eiro apmērā.

Izmeklēšana kriminālprocesā vēl turpinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm