tv3.lv

Policija Imantā aizturējusi četrus narkodīlerus

Pagājušajā nedēļā iepriekš plānotas operācijas laikā Rīgā, Imantas mikrorajonā, aizdomās par narkotisko vielu realizēšanu aizturētas četras personas, informēja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

2021. gada 3. jūnijā 16:05

VP bija saņēmusi informāciju par narkotisko vielu apriti Rīgā, Imantā. Veicot informācijas pārbaudi, VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti nonāca pa pēdām personām, kas nodarbojas ar narkotiku tirdzniecību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gžibovska stāstīja, ka 24. maijā un 25. maijā Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti sadarbībā ar Speciālā uzdevumu bataljona likumsargiem aizdomās par narkotisko vielu nelikumīgu apriti aizturēja četras personas – 1984. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš sodīts par narkotisko vielu apriti, 1994. gadā dzimušu sievieti, kura iepriekš nonākusi policijas redzeslokā par administratīviem pārkāpumiem, kā arī 1967. gadā un 1988. gadā dzimušus vīriešus, kuri iepriekš nonākuši policijas redzeslokā un izcietuši cietumsodu par slepkavībām.

Pārbaudot aizturētās personas un veicot kratīšanas viņu dzīvesvietās, kopumā tika atrasti un atsavināti 28 grami narkotisko vielu – amfetamīns un metamfetamīns.

Par notikušo sākotnēji tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un neatļautu realizēšanu. Taču, ņemot vērā ekspertīzes slēdzienu, kriminālprocess tiks pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Diviem aizdomās turētajiem uz izmeklēšanas laiku ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, sacīja policijas pārstāve.

VP aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par vietām, kur notiek narkotisko vielu nelikumīga aprite, kā arī par iesaistītajām personām. Informēt policiju iespējams nozieguma brīdī zvanot pa tālruņa numuru 110, rakstot iesniegumu Valsts policijai elektroniski portālā “Latvija.lv” vai klātienē tuvākajā VP iecirknī. Tāpat narkotisko vielu un nelikumīgo akcīzes preču tirdzniecības vietas iespējams ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm