tv3.lv

Policija rosina prokuratūru uzrādīt apsūdzību viltus māklerim par potenciālo dzīvokļu īrnieku apkrāpšanu

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību viltus māklerim par potenciālo dzīvokļu īrnieku apkrāpšanu.

2021. gada 29. aprīlī 14:39

Pagājušā gada novembrī Teikas iecirknī saņemta informācija par krāpšanu, ko izdarījis kāds vīrietis, uzdodoties par nekustamā īpašuma mākleri un pieprasot naudu par dzīvokļu īres rezervāciju, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apkopojot informāciju, noskaidrots, ka šo vīrieti par šādu pašu noziegumu izdarīšanu meklē arī citi policijas iecirkņi Rīgas reģionā. Iegūstot arvien jaunu informāciju, konstatēts, ka izdarīti vismaz 37 šāda veida noziedzīgi nodarījumi. Lai sekmētu izmeklēšanu, Teikas iecirkņa policisti pārņēma visus kriminālprocesus, kuros figurē šī persona.

Vīrietis krāpšanas bija izdarījis galvenokārt 2020.gadā un rīkojies pēc līdzīgas shēmas – interneta vidē izvietojis dzīvokļu īres sludinājumus, uzdodoties par mākleri, un pieprasot uz norādīto bankas kontu pārskaitīt naudu par dzīvokļu īres rezervāciju.

Dzīvokļu fotogrāfijas vīrietis bija ieguvis interneta vidē un lielākoties šie dzīvokļi patiesībā nemaz netika izīrēti vai arī sludinājumos bija minēta citādi sagrozīta informācija. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka pirms naudas pārskaitīšanas iedzīvotāji dzīvokļus pat nebija redzējuši.

Iedzīvotāji, kuri kļuva par krāpšanas upuriem, lielākoties bija nonākuši sarežģītās dzīves situācijās un viņiem ātri bija jāatrod jauna dzīvesvieta. Turklāt krāpniekam bija labas pārliecināšanas spējas. Lielākajā daļā gadījumu izkrāptā summa bija aptuveni 200 eiro.

Aizdomās turētais vīrietis tika izsludināts meklēšanā, taču viņš ilgstoši slēpās no policijas un maldināja par savu atrašanās vietu. Turklāt arī zinot, ka atrodas policijas meklēšanā, turpināja apkrāpt iedzīvotājus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veicot speciālās izmeklēšanas darbības, policija viņu šogad 4.februārī Rīgas centrā aizturēja. Aizturētais ir dzimis 1985.gadā un jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem noziegumiem.

Veicot mērķtiecīgu izmeklēšanu, likumsargiem ir izdevies iegūt pietiekamu pierādījumu kopumu un aprīlī tika pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par krāpšanu nelielā apmērā.

Šajā kriminālprocesā ir apvienotas 14 noziegumu epizodes. Savukārt citos kriminālprocesos izmeklēšana vēl turpinās. Aizdomās turētajam ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepārskaitīt naudu un neveikt citus maksājumus pirms dzīvē nav redzēts mājoklis un parakstīts īres līgums.

Tāpat tiek aicināti atsaukties arī citi, kuri ir cietuši no minētā vīrieša noziedzīgajām darbībām. Iesniegumu Valsts policijai var nosūtīt elektroniski portālā Latvija.lv vai, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, to sūtīt uz e-pastu: [email protected], vai arī vērsties ar iesniegumu klātienē Rīgas Teikas iecirknī vai citā Valsts policijas iecirknī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm