Policija Sarkandaugavā aiztur divas personas par šaujamieroču nelikumīgu glabāšanu

Otrdien, 27. martā, Valsts policijas (VP) Rīgas Ziemeļu iecirkņa likumsargi kādā dzīvoklī Sarkandaugavā uzgāja vairākus šaujamieročus un kaudzi ar nelegālajām cigaretēm.

2018. gada 28. martā 16:37

15. martā VP darbinieki saņēma informāciju par divām personām, kuras, iespējams, savā dzīvesvietā nelikumīgi glabā šaujamieročus. Lai to pārbaudītu, likumsargi veica operatīvās izmeklēšanas darbības un ieguva atļauju veikt sankcionētās kratīšanas minēto personu dzīvesvietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārmeklējot dzīvokli, policisti pārliecinājās par sniegtās informācijas patiesumu. Likumsargi atsavināja divas bises un divus šaujamieročus, kas, visdrīzāk, tikuši pašrocīgi pārveidoti. Tāpat policisti atrada un atsavināja 450 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Izņemtajiem šaujamieročiem nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu to izcelsmi un vai no tiem ir šauts.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti aizturēja 1954. gadā dzimušu vīrieti un 1972. gadā dzimušu sievieti. Abas personas iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta trešās daļas – par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Abas aizturētās personas šobrīd atrodas izolatorā.

Veicot izmeklēšanas darbības un noskaidrojot notikušā apstākļus, pret personām, visticamāk, tiks uzsākta arī administratīvā lietvedība par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas un pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm