Policija vērienīgā operācijā atklāj divas metadona ražotnes; deviņi aizturētie

Valsts policija (VP) Allažu un Taurupes pagastos atklājusi divas metadona ražotnes, kopumā par šo noziegumu aizturot deviņas personas, otrdien žurnālistiem pastāstīja Kriminālpolicijas vadība.

2017. gada 12. decembrī 12:32

Gada vidū policijas rīcībā nokļuva informācija, ka Latvijas teritorijā atrodas narkotiku ražotnes. Jūnijā tika sākts kriminālprocess un notika aktīva izmeklēšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz novembrim policija noskaidroja iespējamos vainīgos un novembra vidū notika aizturēšanas operācija, kurā piedalījās arī pretterorisma vienība “Omega”. Vienlaicīgi tika aizturēti deviņi aizdomās turētie, visi Latvijas pilsoņi, kā arī veiktas 23 kratīšanas. Konstatēts, ka Allažu un Taurupes pagastos atrodas narkotiku laboratorijas, kurās tika ražots metadons.

Vēlāk sešām personām tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Kopumā izņemts liels daudzums pierādījumu – aptuveni seši kilogrami metadona un divas tonnas prekursoru jeb izejvielas no kurām ražo narkotikas. Tāpat izņemti 80 000 eiro skaidrā naudā un automašīnas, arī luksus transportlīdzekļi. Policija noskaidrojusi, ka spēkrati iegādāti par skaidru naudu.

Laboratorijas bija labi maskētas, lai tās nevarētu uzreiz pamanīt nejauši garāmgājēji. Viena laboratorija bija izvietota galdniecības darbnīcā, bet otra atradās zem vistu fermas. Policija uzskata, ka šādi noziedznieki rīkojušies apzināti, jo narkotiku ražošana rada ķīmiskas smakas.

Kopumā metadons tirgū tiek pārdots kā heroīna aizstājējs un konkrētajā lietā lielākā daļa saražotās preces bija paredzētas ārzemēm – gan Eiropas Savienības valstīm, gan valstīm ārpus tās.

Laboratorijas varētu būtu strādājušas divus gadus, pieļauj likumsargi. Viens kilograms metadons nelegālajā tirgū maksā aptuveni 40 000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm