tv3.lv

Apraktais suns izglābts, saimnieks noskaidrots – policija sākusi kriminālprocesu

6. septembrī 21:45

Pirms pāris dienām kādam sunim uzticama kalpošana 14 gadu garumā beidzās ar saimnieka mēģinājumu aprakt dzīvnieku dzīvu savas mājas pagalmā. Suņukam tagad priekšā ilga atveseļošanās, jo saimnieka nolaidības dēļ tam izveidojušās nopietnas veselības problēmas. Kā tv3.lv informē  Valsts policija, saimnieks, kura suns pagājušajās brīvdienās privātīpašumā Bolderājā tika aprakts dzīvs, ir noskaidrots un pret viņu sākts kriminālprocess. Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana.

Stūrmaņa ielas iedzīvotājus vairs netraucēs rejošais mājas sargs Bobiks, jo tagad par viņa klātbūtni liecinās vien pie sētas pieliktais uzraksts – nikns suns. Svētdien 14 gadus veco suni kāds centās aprakt dzīvu. Dzīvnieks ielikts dziļā bedrē, lai tas nevarētu izkļūt un tā aizrakta. Taču neticamā veidā Bobikam izdevās izkārpīt galvu no smiltīm, un to pamanīja pretējās daudzīvokļu mājas iedzīvotāji, kuri informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

“Neilgi pēc 16.00 pēcpusdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Stūrmaņu ielu Rīgā, kur saskaņā ar pieteicēja sniegto informāciju jau vairākas stundas suns atrodas smilšu bedrē. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsējiem glābējiem šķita aizdomīgi, ka šis suns atradās smiltīs, tāpēc uz notikuma vietu tika izsaukta arī Valsts policijas un pašvaldības policijas darbinieki. Ugunsdzēsēji glābēji suni atbrīvoja un tālāk jau nodeva Valsts policijas pārstāvjiem,” skaidro policijā.

Pēc suņa nodošanas Valsts policijas rokās, darbinieki sazinājās ar dzīvnieku patversmi “Ulubele”, kas ieradās pēc suņu opja, lai ņemtu viņu aizgādībā.

Svētdien ar Valsts policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nepieļāvām noziegumu: kāds necilvēks…

Posted by Dzīvnieku patversme “Ulubele” on Monday, September 5, 2022

Klīnikā, veicot pārbaudes, atklājās, ka Bobika veselības stāvoklis nebija no tiem spožākajiem. Daļu problēmu,  piemēram, sliktu redzi un dzirdi, var “norakstīt” uz sirmo vecumu, tomēr ir redzamas arī saimnieka nolaidības pēdas. Sunim nebija veikta čipošana, bija dažādi izaugumi uz kājām un astes. Ķepainim trūka vitamīnu, barības vielu, bija stipra caureja un atūdeņošanās. Iespējams, no ilgstošās gulēšanas saspiestam bedrē radušās arī problēmas piecelties.

“Suņuks ir novārdzis, viņam nozīmēta ārstēšana. Ārstēšana turpināsies, tā jau dod rezultātu. Suns kļūst nedaudz žirgtāks,” stāsta patversmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Suņuka turpmākais liktenis ir atkarīgs no Valsts policijas darbinieku lēmuma. Dzīvnieku patversmē suņuks iedzīvojies veiksmīgi. Savukārt patversmes darbinieki atgādina, ka šāda necilvēcīga rīcība nav pieļaujama. Vienmēr ir iespējams visu izrunāt un atrast labāko risinājumu gan saimniekam, gan mīlulim.

Izmeklēšanu gan nedaudz varētu apgrūtināt viens faktors – suns nebija čipēts, taču policijā norāda, ka izmeklēšana aktīvi rit savu gaitu un ir svarīgi, ka saimnieks ir noskaidrots.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm