Šampētera mežā nodeg zagts, vairākus desmitus tūkstošus vērts iekrāvējs

Šampētera mežu iecienījuši gan aktīvās atpūtas cienītāji, gan mājdzīvnieku īpašnieki. Taču trešdienas rītā meža burvīgo ainavu “papildināja” nodedzis frontālais iekrāvējs. Tas uzliesmoja, pārklājot Zolitūdi ar tumšiem dūmiem, kas bija redzami no vairāku kilometru attāluma. Tiem, kas notiekošo tomēr nemanīja caur saviem logiem, bet neparastajam atradumam uzdūrās pastaigas laikā, tas sagādāja pamatīgu izbrīnu.

“Es tikai tagad to visu ieraudzīju. Tāpēc nemaz nezinu. [DP: Pirmo reizi tas, te stāv?] Vakar vēl nebija. Tāpēc es pat nezinu, kas notika. Vakar gāju pa šo pašu maršrutu, šajā pat laikā, un tā tiešām te vēl nebija,” stāsta mežā sastaptā Linera.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Versijas par to, no kurienes tehnika uzradusies, ir dažādas. Iespējams, nozagta no kāda tuvāka vai tālāka būvlaukuma, iespējams, mežā bija plānots ko būvēt. “Es domāju, kāds to ir nozadzis un pielaidis uguni, kaut kas tamlīdzīgs. Īsti pat nezinu,” teic Linera.

Izskan arī viedoklis, ka frontālais iekrāvējs ir nozagts no tuvējā nomas punkta “Storent”. Uzņēmuma vadība šādu versiju noliedz, apgalvojot, ka iekrāvējs nav viņu. Šobrīd likumsargi dara visu, lai noskaidrotu patieso scenāriju, kā tehnika nonāca mežā un kāpēc tā aizdegās.

“Šorīt plkst. 6.22 Valsts policija saņēma informāciju par degošu ekskavatoru Jūrkalnes ielā. Aptuveni pēc pusstundas policija arī tika informēta par ekskavatora zādzību no citas adreses Rīgā. Pēc informācijas pārbaudes apstiprinājās, ka degušais ekskavators ir tas pats, kas bija nozagts. Saistībā ar notikušo Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas, proti, par transportlīdzekļa zādzību,” norāda Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Par šādu noziegumu likumā ir paredzēts sods – brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm